Recenzje filmówThriller, Sci-Fi, Kryminał, Katastroficzny, Horror, Dramat

Ex Machina (2015) Reż. Alex Garland

Ex Machina (2015) Reż. Alex Garland

ex machina

Młody programista ogromnej firmy zostaje zaproszony do posiadłości naukowca        Nathana( Oscar Isaac) pod pretekstem wygranej w konkursie. Nathan próbuje się zaprzyjaźnić z Calebem ( Domhnall Gleeson). Tłumaczy mu, że stworzył sztuczną inteligencję, ale jeszcze nie do końca jej ufa i po to właśnie chłopak jest mu potrzebny. Ma przetestować prototyp. Od razu trzeba powiedzieć, że Caleb nie przepada za Nathem i zamiast jemu wierzy robotowi, to dziewczyna która próbuje mu przekazać jakoby jej stwórca był zły, kłamliwy i nie można się z nim przyjaźnić. Caleb nie jest świadomy tego, że robot zaczyna nim manipulować, a to na pewno nie skończy się dobrze.

Trzeba powiedzieć, że akcja przez prawie całe dwie godziny rozwija się bardzo powoli. Widz może albo się skupić na opowieści albo bardzo łatwo rozkojarzyć. Jest tylko jeden główny wątek. To sztuczna inteligencja, która jak się okazuje potrafi przechytrzyć nawet własnego stwórcę.

Niestety przez dwie godziny można się nudzić na tym filmie, chyba że znajdzie się miłośnik sztucznej inteligencji zafascynowany sposobem w jaki to wszystko działa.

Myślę, że zdecydowanie całą fabułę można by przedstawić w godzinę. Wniosek który można wyciągnąć z filmu jest taki, że kobietom – czy to robotom, czy prawdziwym tym z krwi i kości – nigdy nie należy wierzyć, bo mężczyźni zawsze padną ofiarą ich przebiegłości. Przyznam trochę dyskryminacyjny wątek.

Moja ocena: 6,5/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.