Religijne

Fascynacja Jezusem – Roland Werner, Guido Baltes – Wyd. Św. Wojciech

Fascynacja Jezusem – Roland Werner, Guido Baltes

Fascynacja Jezusem

Zastanawialiście się kiedyś czy Jezus naprawdę istniał i kim właściwie był? Wiele osób o to pyta, ponieważ Jezus w dalszym ciągu pozostaje obiektem ogromnej fascynacji. Dlaczego? Żył w odległym zakątku Imperium Rzymskiego. Nigdy też nie oddalił się od swoich rodzinnych stron, z wyjątkiem tego, iż Jego rodzice musieli uciekać przed Herodem.

Życie i działalność Jezusa zatoczyły szerokie kręgi, lecz ludzie różnie reagują. Dla jednych Jego imię jest tylko członem bezmyślnie powtarzanego zwrotu. Dla innych jest Synem Bożym, do którego się modlą i którego chcą naśladować. Niektórzy traktują Jezusa jako największe historyczne oszustwo, inni poświęcają mu całe swoje życie.

Autorzy książki Fascynacja Jezusem zastanawiają się nad tą kwestią, choć dzieło to nie jest żadną rozprawą naukową, lecz napisana jest jasnym i przejrzystym językiem. Autorzy piszą z punktu widzenia chrześcijanina i opierają się głównie na Biblii. Pisarze są oczarowani Jezusem, uważają bowiem, że jest wspaniały. Dlatego pragną, abyś i Ty Drogi Czytelniku uległ tej fascynacji i dzięki spotkaniu z Jezusem odkrył w swym życiu nowe możliwości.

Nikt z nas nie żył w tamtych czasach, dlatego zdajemy się na źródła historyczne. Ewangelie oferują nam wartościowy zbiór relacji naocznych świadków. Święty Łukasz autor jednej z Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich wykazuje się dużą wiedzą na temat stosunków panujących w Cesarstwie Rzymskim, np. scena ukrzyżowania Jezusa pokrywa się z praktykowaną w tamtych czasach karą.

Jezus bardzo wcześnie uświadomił sobie, że jest Synem Bożym. Już jako dwunastolatek podczas wyjazdu z rodzicami do Jerozolimy, tłumaczył, że został w świątyni, ponieważ musi być tam, gdzie jego ojciec. W trakcie chrztu w Jordanie słyszy głos z nieba: ”Tyś mój Syn ukochany, Ciebie sobie upodobałem”. Całe swoje życie podporządkował ojcu. W Ogrodzie Oliwnym modląc się Jezus trzy razy prosił ojca, jeśli to możliwe, aby ominął go ten kielich lecz niech się stanie wola ojca, nie jego. Również wisząc na krzyżu, nie zerwał relacji z ojcem, modlił się: ”Ojcze w ręce Twoje oddaję ducha mojego”.

Tak więc widać, że informacje o Jezusie oparte są na źródłach historycznych i tradycjach, mają naprawdę solidne podstawy. I choć w dzisiejszych czasach wielu rzeczy nie można zbadać bezpośrednio, to Nowy Testament jest tu kluczowym i autentycznym przekazem, któremu możemy zaufać. Fascynacja Jezusem przedstawia rzeczywistą i wiarygodną wiedzę na temat Syna Bożego oraz ma dostarczyć informacji i umożliwić czytelnikowi wyrobienie własnego poglądu o Jezusie.

https://dobrerecenzje.pl/fascynacja-jezusem-roland-werner-guido-baltes-wyd-sw-wojciech/

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.