Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Florence Premont Brunor – „Święta Teresa z Lisieux” – Wyd. Święty Wojciech

Florence Premont Brunor – „Święta Teresa z Lisieux” – Wyd. Święty Wojciech

sw teresa z lisieux

„Kto jest całkiem mały, jeśli nie dziecko?”

„Jeśli kto jest maluczki, niech przyjdzie do mnie”- tak mówi Pismo Św.

A Wydawnictwo Święty Wojciech proponuje nam książeczkę do czytania i kolorowania o życiu Św. Teresy z Lisieux. Teresa przychodzi na świat w 1873 roku w Normandii, w rodzinie bardzo rozmodlonej.

Każdego ranka rodzice jej uczestniczyli w Mszy Św. W domu też mieli ołtarzyk poświęcony Najświętszej Dziewicy Maryi. Gdy Tereska ma cztery lata umiera jej mama.

Mając zaledwie siedem lat postanawia samodzielnie przygotować się do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Rok później Tereska ciężko choruje i tak bardzo modli się do Maryi, że zostaje cudownie uzdrowiona. W tym miejscu pokolorowałam chorą Tereskę, która modli się do Maryi-zobaczcie!

Nie będę Wam opisywać całego życia Tereski, aż do momentu jak została wyniesiona na ołtarze, bo przecież możecie sami o tym poczytać w tej książeczce. Została ona napisana w prosty i przystępny sposób dla dzieci, bardzo jasnym i zrozumiałym językiem.

Oprócz kolorowanek w tej książeczce, których jest naprawdę dużo, są jeszcze modlitwy, chwile zadumy, rysunki i zabawy. Wspólnie z rodzicami czy dziadkami możecie czytać tę książeczkę, bawić się ze starszymi, jak również modlić się z nimi wspólnie. Życie Św. Teresy z Lisieux, która jest patronką misji, myślę, że stanie się dla Was wzorem, jak też ilustracje zawarte w tej książeczce pomogą Wam zapoznać się z życiem Tereski i epoką, w której żyła.

Niech Św. Tereska z Lisieux stanie się dla Was nauczycielką i wzorem do naśladowania. Życzę dużo miłych chwil podczas czytania i wspólnej zabawy z rodzicami.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.