Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Fritzi Paul – „Kuchnia miłości” – Wyd. Prozami

Fritzi Paul – „Kuchnia miłości” – Wyd. Prozami

kuchnia miłości

„Kuchnia Miłości” to książka pełna magii. Przeznaczona dla osób, które kochają romantyczne historie, nutkę tajemnicy i doceniających smakowite opisy. Kobiety w każdym wieku rozsmakują się w tej magicznej i urokliwej powieści.

Główna bohaterka książki – Mia, przestała wierzyć w miłość. Od ponad roku w jej życiu jest puste miejsce, które zwolnił Sebastian – przyjaciel głównej bohaterki. Brakuje jej też przyjemności z jedzenia, które dotychczas było jej miłością i pasją. Pewnego dnia, będąc na pchlim targu pozwala wcisnąć sobie w ręce ręcznie napisaną książkę kucharską. Pomiędzy przepisami, w tajemniczej książce, znajdują się również wzruszające opisy historii miłosnych z  małej neapolitańskiej wioski, położonej gdzieś w górach. Główna bohaterka książki – Mia, jest zafascynowana opowieściami. Kto napisał tę cudowną książkę kucharską? Mia zainspirowana historiami szybko decyduje się na podróż do małej wioski w słonecznej Italii. Na wspaniałym Wybrzeżu Amalfitańskim, pod czujnym okiem mammy Rosy budzi się jej skrywany apetyt na życie. Czy Mia będzie gotowa aby dać miłości jeszcze jedną szansę? Czy dowie się więcej o autorze książki? I czy zazna w końcu upragnionego szczęścia?

Gdy czytałam „Kuchnię Miłości” autorstwa Fritzi Paul, nie mogłam oprzeć się wrażeniu, które zrodziło się w mojej głowie – chcę pojechać do Włoch! Autorka wspaniale opisuje Italię. Przedstawia jej najlepsze strony. Zachęca i rozsmakowuje w kulinariach Włoch. Jest w tej książce coś magicznego, wciągającego. Czytając opisy potraw, zapachów i smaków czułam je na podniebieniu. Z kolei opisy miłości rozgrywającej się na kartach książki przyprawiały o gęsią skórkę. Książka roztapia czytelnika i sprawia, że pochmurne wieczory nabierają ciepłego słońca Włoch. Powieść pozbawiona jest wymyślnych akcji i skomplikowanych dramatów. Poznajemy historię kobiety, która czuje  olbrzymią miłość do kuchni, olbrzymią miłość, którą chciałaby przelać nie tylko na gotowanie, ale także na mężczyznę, który będzie w stanie dotrzymać jej kroku w życiu. Czy jej się to uda?

Największym atutem książki jest jej zaskakująca zawartość – możemy znaleźć w środku całą masę przepisów kulinarnych. Jest to coś cudownego i na swój sposób wyrafinowanego.

Polecam tę książkę z czystym sercem. 300 stron i litery średniej wielkości są miłym zwieńczeniem całości. Piękna okładka Ilony Gostyńskiej-Rymkiewicz nadaje książce miłego i przyjaznego wyglądu.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.