Kryminał, DramatPrzygodowe, FantasyRecenzje książek

Gavin Extence – „Lustrzany świat Melody Black” – Wyd. Literackie

Gavin Extence – „Lustrzany świat Melody Black” – Wyd. Literackie

lustrzany swiat melody black

Lustrzany świat Melody Black, to zabawna i przyjemna książka, pomimo takich trudnych tematów jak choroba psychiczna czy czyjaś śmierć. Ukazuje nieszablonowe rozwiązania i zachowania głównej bohaterki napisane w konwencji ironicznego humoru.

Coraz trudniej nam jest odnaleźć się w relacjach międzyludzkich, niektórzy nie radzą sobie ze swoimi zachowaniami, czasem nie panują nad sobą, są bardzo skryci lub wręcz przeciwnie. Niekiedy potrzebna jest pomoc specjalisty od takich spraw. Gavin Extence właśnie o tym napisał tę książkę. Opisał ten trudny temat z wyczuciem i trafnością, dobrze wiedział o czym pisze i co chce przekazać swoim czytelnikom. Na ostatnich stronach lektury przyznał się, że sam też miewał takie problemy.

Sama powieść ukazuje życie młodej, londyńskiej niezależnej dziennikarki, która mieszka w małym mieszkanku wraz ze swoim chłopakiem. On ma stałą prace i jakoś sobie radzą. Kobieta nie ma najlepszych relacji ze swoją rodziną. Ojciec opuścił ją gdy była nastolatką, dlatego gorzej sobie z tym radziła niż jej starsza siostra, która w tym czasie wyjeżdżała na studia. Od tego czasu nie utrzymywały dobrych relacji. Główna bohaterka nie dawała sobie rady z tymi wszystkimi przeszkodami życiowymi, dlatego regularnie uczęszczała do psychologa.

Główną bohaterkę poznajemy, w dość niezręcznym momencie, kiedy to przychodząc po puszkę pomidorów do swojego sąsiada znajduje jego zwłoki. Mimo, że wcale go nie znała to jest to dla niej niemiłe przeżycie. Jednak gdyby nie ta sytuacja, to prawdopodobnie nie spędziłaby kilku dni w szpitalu psychiatrycznym, gdzie poznała Melody Black, z którą jak się okazuje doskonale się dogadywała.

Osoby które mają problemy emocjonalne mogą znaleźć w tej książce zrozumienie i wsparcie, a także pomoc jak poradzić sobie ze swoim życiem. Natomiast osoby, które nie mają takich problemów mogą choć trochę zrozumieć takich ludzi, a także poznać brytyjski dystans do otaczającego ich świata.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.