Literatura faktu, Biografia, Publicystyka

Gdybym miała twoją twarz – Frances Cha – Wyd. MOVA

Gdybym miała twoją twarz – Frances Cha

Gdybym miała twoją twarz

Gdybym miała twoją twarz to powieść, która obnaża sekrety koreańskiej społeczności. Uroda i szczęście najczęściej nie idą razem w parze. Potrzeba wytrwałości, aby przeżyć w mieście pełnym konkurencji, piękna, a co najważniejsze brutalności. Autorka prezentuje nam historie pięciu, pozornie różniących się od siebie Koreanek, czytelnik powoli poznaje ich życie, prace, zwyczaje i co najważniejsze przeszłość. To właśnie ona staje się kluczem do zrozumienia całej fabuły.

Ara to dziewczyna, która myśli, iż najgorsze ma dawno za sobą. W świcie pełnym bardzo mocnych nacisków na idealną sylwetkę i nieziemską piękność ze strony części społeczeństwa, życie niemowy jest z dnia na dzień trudniejsze. Nikt nie zwraca uwagi na dziewczynę o przeciętnej urodzie, która nie wyróżnia się niczym szczególnym. Tendencje chirurgicznego osiągania doskonałości nasilają się jeszcze bardziej, przez co większość dziewczyn, których nie stać na takie zabiegi popada w długi, a co najgorsze decyduje się na pracę w przybytkach atrakcyjnych dla bogatych mężczyzn.

Nie takiego życia pragnie Ara. Pracując w salonie fryzjerskim dziewczyna ma szansę poznać różne osobowości. Pod przykrywką pięknie ułożonej fryzury, mocnego makijażu i nienaturalnie poprawionej twarzy jawi się kobieta, która jest bardzo nieszczęśliwa w swoim życiu. To właśnie częsta klientka Ary. Dzięki swojej niepełnosprawności dziewczyna pokornie wysłuchuje zwierzenia i problemy tej piękności z bogatej dzielnicy. Jej zajęcie okazuje się być bardzo powszechne wśród innych dziewczyn, to właśnie dzięki niemu kobieta ma pieniądze na operacje plastyczne, przez co jest jedną z niewielu kobiet o niepowtarzalnej urodzie.

Gdybym miała twoją twarz to książka z pozoru opowiadająca o losach pięciu dziewcząt, ale tak naprawdę ukazuje czytelnikowi jak bogaty świat może okazać się brutalny, szczególnie dla kobiet. Bycie najpiękniejszą, a co za tym idzie najbardziej pożądaną przez męską część społeczeństwa niesie za sobą konsekwencje i wyrzeczenia, których nie da się już odwrócić. Życie w jednej z największych azjatyckich stolic – Seulu wbrew pozorom nie jest tak różowe jak na filmach. Codziennie wyczerpująca praca, zmęczenie, a przede wszystkim niższe traktowanie kobiet to tylko ułamek tajemnic, jakie skrywa Korea Południowa. Według mnie powieść jest godna poświęcenia uwagi, niezwykle wciągająca fabuła pozbawi czytelnika poczucia czasu, a osobowości bohaterek sprawią, iż książka stanie się jeszcze bardziej intrygująca.

https://dobrerecenzje.pl/gdybym-miala-twoja-twarz-frances-cha-wyd-mova/

Strona wydawnictwa: http://mova.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.