Literatura młodzieżowa

Gdzie jest skrzynia z karabinami? – Artur Pacuła –Wyd. Oficyna 4eM

Gdzie jest skrzynia z karabinami? – Artur Pacuła

Gdzie jest skrzynia z karabinami?

Wakacje w pełni, początkowo obóz wspinaczkowy, a teraz co? Nudny wyjazd do Katowic? Ale co tam robić? Takie oto rozterki ma Igor, którego tato wysyła na dwa tygodnie do Katowic, do wujka. Chłopak nie jest z tego faktu zadowolony, w drodze ciągle narzeka, co ciekawego może dziać się w Katowicach i jakich ciekawych ludzi może tam spotkać. Zapewne nic się nie wydarzy…

Już na samym początku klapa, otóż wujka Michała nie ma w domu, kiedy Igor do niego dociera. I co teraz ma począć dziecko pozostawione same sobie?

Nie jest tak źle, jako nastolatek, który nie ma problemu z nawiązywaniem znajomości od razu znajduje kilku kolegów, którzy nieopodal mieszkania wujka grają w piłkę. Chłopcom brakuje zawodników, aby mogli grać w wyrównanych drużynach. I tak właśnie Igor zawiera znajomość z Krzyśkiem, który później zaprasza go do lokum dziadka, to piętro wyżej niż mieszkanie wujka. A w mieszkaniu…Krzysiek prosi Igora o pomoc. Chodzi o znalezienie ukrytej skrzyni z karabinami.

Szykuje się kolejna przygoda! Oczywistym jest, że Igor jej sobie nie odpuści, taki kąsek i to w wakacje! Szybko okazuje się, że na kolejną przygodę chętna jest również reszta z paczki przyjaciół. Ale to nie wszystko, nie tylko oni zainteresowani są poszukiwaniami tej skrzyni. Czyha na nią więcej osób.

Bardzo lubię twórczość Pana Artura Pacuły. Pióro ma lekkie i zwinne. W książce: Gdzie jest skrzynia z karabinami? przenosi w świat odkrywców skarbów do tego stopnia, że i my czujemy się poszukiwaczami przygody. Skoro zatem dorosłego potrafił tak zainteresować przygodami, to myślę, że i młodsi czytelnicy dadzą się skusić. Przez książkę przechodzi się z łatwością, lekkością i z miłą chęcią odkrywa się kolejne rozdziały zagadki.

https://dobrerecenzje.pl/gdzie-jest-skrzynia-z-karabinami-artur-pacula-wyd-oficyna-4em/

Strona wydawnictwa: http://www.4em.pl/

Zobacz także

2 Comments

  1. Jestem bardzo zadowolona po lekturze tej serii książek. Akurat skończyłam kolejny tom o Skrytce Generała Grota i oczarowała mnie ta przygoda w miejskiej, zimowej dżungli, pełna zwrotów akcji i humoru 🙂 Również serdecznie polecam 🙂

  2. Swietna. Polecam,

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.