IT, Biznes

Get Sh*t Done – Jeffrey Gitomer – Wyd. Onepress

Get Sh*t Done – Jeffrey Gitomer

Get Sh*t Done

https://dobrerecenzje.pl/get-sht-done-jeffrey-gitomer-wyd-onepress/

Get Sh*t Done to poradnik napisany specjalnie dla osób, które czują, że wykonywana przez nich praca stała się już dawno obowiązkiem, a nie przyjemnością.

Przez paręnaście stron autor stara się pobudzić czytelnika i zmotywować go do pracy. Według niego wszystkie porady w stylu: „jeżeli czujesz, że wypaliłeś się w pracy, to po prostu zrób sobie przerwę” są tylko i wyłącznie bredniami. Złoty środek, jak to ładnie ujął Jeffrey Gitomer znajduje się w podejściu do pracy.

Nastawienie człowieka do jakiejkolwiek pracy jest bardzo ważną kwestią, bez poprawnego rozumowania pracy, czynności przez nas wykonywane stają się z czasem coraz bardziej szare, aby na koniec wyblaknąć i zniknąć całkowicie. Prokrastynacja to najczęściej przyczyna wszystkich niepowodzeń w sferze zawodowej. Zapytacie co to w takim razie jest ta prokrastynacja. Odpowiedź jest bardzo prosta – najłatwiej określić to w jednym zdaniu: „zrobię to później”, czyli słowo to określa takie zjawisko jak, odkładanie pracy na później, ciągłe przekładanie terminów i odciąganie w nieskończoność.

Druga kwestia poruszona w poradniku – Get Sh*t Done, to wyznaczanie i przede wszystkim skuteczne osiąganie zamierzonych celów. Prawdziwym kluczem dla człowieka w tej kwestii jest po prostu jasne sprecyzowanie tego, co chciałby w niedalekiej przyszłości osiągnąć. Oczywiście nie może to być coś wygórowanego w stylu „bycie milionerem”. Najważniejsze są małe zwycięstwa, po których widzimy jakieś postępy. W przypadku osiągania celów autor proponuje nam bardzo ciekawe rozwiązanie, w dodatku przetestowane na samym sobie, w którym główną rolę grają karteczki samoprzylepne.

Czytając Get Sh*t Done miałam nieodparte wrażenie, iż poradnik ten został napisany z dużą dozą pozytywnej energii. Myśli, bądź porady zawarte w nim nie stanowią pustych słów i ścisłej instrukcji. Jednak najlepsze w tym wszystkim jest to, iż autor postanowił uszczknąć nam – czytelnikom trochę swojej historii, porad, a niekiedy nawet sposobów na efektywniejszą pracę.

W większej mierze znajdziemy tutaj takie treści, które są perfekcyjnie usytuowane dla docelowej grupy odbiorców – sprzedawców. Aczkolwiek myślę, iż treści zawarte w Get Sh*t Done okażą się również pomocne dla innych osób wykonywających różne zawody.

Po każdym rozdziale, na końcu natkniemy się na coś co przypomina test, jest to wspaniała okazja do sprawdzenia siebie samego, naszego podejścia do spraw zawodowych i w ogóle do życia. Jednak prawdziwym złotem – czynnikiem, który najbardziej zwraca naszą uwagę jest fakt, iż prawie przez cały poradnik, strona po stronie zostają przedstawione czytelnikowi cytaty, które niekiedy są bardzo budujące. Mój ulubiony to: „ Kluczem do skutecznego realizowania celów jest to, by tego naprawdę chcieć”. Myślę, że w tej sytuacji nic nie trzeba więcej dodawać, niech sens tego cytatu dotrze do Was i zachęci do zgłębienia myśli autora poradnika Get Sh*t Done.

Strona wydawnictwa: https://onepress.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.