Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Giuseppe Caffulli – „Historia kotki Emeline i brata Franciszka, który pokazał jej, czym jest miłość” – Wyd. Święty Wojciech

Giuseppe Caffulli – „Historia kotki Emeline i brata Franciszka, który pokazał jej, czym jest miłość” – Wyd. Święty Wojciech

historia kotki Emeline

Czy lubicie koty?

Ja lubię bardzo i dziś zapraszam Was do przeczytania bajki o kotce Emeline i bracie Franciszku, który pokazał jej, czym jest miłość. Tak naprawdę kotka z bajki ma na imię Pukka i wywodzi się ze szlachetnego rodu kotów z Bawarii.

A jak została Emeline?

Tego już musicie dowiedzieć się sami czytając tę bajkę. Otóż ta nasza śliczna kotka przypadkiem natknęła się na mężczyznę, odzianego w worek, miał bose stopy i najpiękniejsze oczy na świecie.

Jak myślicie-kto to był?

Tak, tak Święty Franciszek z Asyżu.

Kotka bacznie obserwowała, jak święty rozmawia z ptakami. A koty przecież uwielbiają polować na ptaki. Lecz ta kotka była zupełnie inna. Wędrowała ze Świętym Franciszkiem przez wioski i zagrody, opowiadając o dobroci człowieka i budząc przyjaźnie między ludźmi. Pewnego chłodnego wieczoru rozpętała się gwałtowna burza… i co było dalej?-sami przeczytajcie o tej fascynującej przyjaźni Świętego Franciszka z kotką, która towarzyszyła mu do ostatnich chwil jego życia.

Przeczytajcie o przedziwnej historii i przyjaźni, o kocie i o człowieku, który nie tylko rozmawiał z kotami, głosił kazania ptakom, oswajał złe psy z Kantalupy i przebaczał przyjaciołom, kiedy robili mu na złość.

Więc musicie i Wy zadbać Drogie dzieci, aby pamięć o Świętym Franciszku nie zaginęła. Opowiadajcie ludziom o jego naukach i wielkiej miłości do naszego Pana.

Przepięknie wydana książka, przepięknie opowiedziana historia przez kotkę, która stała się dla Franciszka wierną i troskliwa przyjaciółką. Tej historii nie możecie przeczytać, bo zna  ją każde dziecko. Więc Ty Drogi czytelniku-pospiesz się, bo historia jest tak przejmująca i chwytająca za serce, że naprawdę warto ją znać.

Dodam tylko, że tę opowieść polecają także inne koty takie jak: Mimi, Emi, Feliks, Mikuś, Funio, Coco, Penelopa oraz moja przecudna kotka o wdzięcznym imieniu Arabella.

Polecam Wam gorąco tę bajeczkę. Mojej kotce się podobała.

A Waszym kotom?

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.