Przygodowe, Fantasy

Gra – Rafał Bąk – Wyd. Novae Res

Gra – Rafał Bąk

gra

Witold Pastor – po śmierci żony i nienarodzonego dziecka załamał się, popadł w stany depresyjne. Jego codzienność nie różni się od siebie. Każdy dzień zaczyna się tak samo i kończy tak samo. Rozpacz jaka ogarnęła mężczyznę jest tak wielka, że czytelnik odczuwa ją wraz z nim. Czujemy się tak jak byśmy razem z nim przeżywali tą straszną żałobę. https://dobrerecenzje.pl/?p=7133

W pewnym momencie w życiu Witka pojawia się starszy mężczyzna – Salwador, kulturalny, miły, tajemniczy. Chce wciągnąć Witolda w grę, mówi, że tylko tak otrząśnie się ze stanu w którym się znajduje. W końcu Witek się zgadza, podpisuje umowę i wraca szczęśliwy do domu – a tam, przed wejściem czeka już na niego trzech opryszków. Witold nie jest ułomkiem, to były żołnierz, który kilka sztuk walki opanował, dałby radę walczyć z jednym, dwoma, ale trzech to za dużo nawet dla najbardziej wyszkolonego zawodnika. Wtedy właśnie dzieje się coś co już na zawsze odmieni życie Witolda. Trzeci oprych wbija mu nóż w żebra. Witek traci przytomność…

Gra to wspaniała książka, nie mogę wyjść z zachwytu nad pięknym łączeniem wątków przez autora, sytuacje które powodują zwroty akcji w książce jest tyle, że w pewnym momencie tak samo jak Witold chciałam z niedowierzania zakląć na czym świat stoi.

Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza część rozwija się powoli, spokojnie, czytelnik tak samo jak Witold nie jest świadomy ani nawet nie podejrzewa tego, w co głównego bohatera właśnie wmanewrowali. Kiedy Witek pojawia się w grze i spotyka przewodnika Urakibę – myślimy, że zaraz się wszystko wyjaśni, że przewodnik wszystko opowie na czym polega ta gra, co się w niej robi i kiedy ona się skończy. Jednak przewodnik nie jest zbyt rozmowny, Witold dowiaduje się tylko strzępkowych informacji – a my wraz z nim.

W drugiej części Gry już wiele wiemy, wiele się wyjaśniło, ale autor jest na tyle wytrawnym pisarzem, że nadal potrafi nas zaskoczyć, a my utożsamieni z głównym bohaterem nie możemy uwierzyć, jak do tej pory się tego nie domyśliliśmy.

Lubicie opowieści o aniołach i demonach? Piękne fantasy, które potrafi bez opamiętania przenieść nas w inny świat? A może zagadki, których nie jesteśmy w stanie odgadnąć dopóki autor nam na to nie pozwoli? Gra ma to wszystko w sobie, kiedy już myślisz, że przechytrzyłeś autora i coś podejrzewasz, nagle dowiadujesz się takiej rzeczy o której nie pomyślałeś. I wszystko zaczyna się zmieniać.

Książka jest wspaniałym kąskiem czytelniczym, z czystym sercem mówię teraz, że już dawno nie czytałam tak dobrej, wciągającej i zaskakującej książki.

Polecam!

Strona wydawnictwa: https://novaeres.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.