Recenzje filmówThriller, Sci-Fi, Kryminał, Katastroficzny, Horror, Dramat

Gracz (2014) Reż. Rupert Wyatt

Gracz (2014) Reż. Rupert Wyatt

gracz

Jim Bennett( Mark Wahlberg) to zwyczajny, przystojny mężczyzna, któremu niczego nie brakuje. Niestety ma jedną, ale chyba zasadniczą wadę: lubi grę w kasynie i to nałogowo. Kiedy pożyczy pieniądze od jednej „grubej ryby” oczywiście je przegrywa i w ten sposób idzie do innego sponsora i pożycza jeszcze więcej pieniędzy niż poprzednio. Tak wpada w błędne koło. 

Oprócz tego, jest wykładowcą na uczelni. Specjalnie nie przykłada się jednak do swoich obowiązków, przez co traci autorytet wśród swoich studentów. Dodatkowo zakochuje się w nim pewna studentka, która cały czas próbuje go uwodzić.

W końcu Jim wpada w duże tarapaty kiedy wszyscy sponsorzy zaczynają upominać się o swoje pieniądze. Co gorsza, następuje to prawie w jednym czasie, a ponieważ nasz gracz ma spory dług, bo ponad dwieście tysięcy dolarów, to chyba sam na początku nie bardzo wie, jak to  spłacić. Chcecie dowiedzieć się jak Jim wyjdzie ze swoich tarapatów? Koniecznie musicie oglądnąć ten film.

Cóż, o filmie trzeba powiedzieć  już na samym początku, że trwa trochę za długo. Prawie dwie godziny i długa, wolna akcja to nie najlepszy pomysł dla wymagającego widza. Zdecydowanie cała fabuła filmu mogłaby się rozegrać w godzinę. Ponad to mogę Wam zdradzić, że jeżeli jeszcze do tej pory nie wiecie na czym polega gra w „Blackjacka” to na tym filmie już na pewno zrozumiecie. Ta gra ze względu na nałóg naszego bohatera jest tyle razy pokazywana, łącznie z kantowaniem, że nie da się jej nie zrozumieć.

Oczywiście są pozytywne strony filmu. Byłam zaskoczona dopasowaniem muzyki do akcji i fabuły. Świetnie połączone kawałki zaskakująco dobrze oddają nastrój samego gracza, jak i osób postronnych. Kiedy trzeba są to spokojne i melancholijne nuty, a kiedy akcja trochę przyspiesza lub trzyma nas w napięciu, to muzyka również jest doskonale dobrana.

Moja ocena: 7/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.