Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Graeme Simsion – “Efekt Rosie” – Wyd. Media Rodzina

Graeme Simsion – “Efekt Rosie” – Wyd. Media Rodzina

Efekt Rosie

Główny bohater książki Don Tillman to profesor wydziału medycznego  Uniwersytetu  Columbii, który ma trudności w akceptowaniu zmian, nagle dowiaduje się, że zostanie ojcem. Jego żona Rosie, przygotowuje się do doktoratu, jednak trzy razy w tygodniu wspólnie z mężem dorabiają w barze.

Wiadomość o ciąży żony wywołała u Dona specjalistyczne zainteresowania połączone z obsesyjnym zainteresowaniem o zdrowie żony i jej ciąży. Don ustala bardzo dokładną dietę dla Rosie, która nie zawiera mięsa, żadnych fastfoodów.

Projektuje również najbezpieczniejszy wózek świata dla niemowląt – łącznie z kaskiem dla niemowląt, oraz kupuje specjalistyczne podręczniki na temat ciąży i porodu, studiując wnikliwie każdy trymestr ciąży. Doprowadza tym swoją żonę do szału, i Rosie postanawia odejść od męża, bo psychicznie nie może wytrzymać.

Jak zakończy się ta opowieść?

Czy Don i Rosie rozstaną się?

Książka bardzo zabawna i z poczuciem humoru, nie można się przy niej nudzić. Zawiera miękką oprawę, 39 rozdziałów, 439 stron. Rozdziały nie są za długie, książkę czyta się lekko i przyjemnie. Zachęcam do czytania zabawnej historii Dona i Rosie.

Przeczytaj Drogi czytelniku o obsesyjnym studiowaniu przez Dona książki o położnictwie i ginekologii oraz o obejrzeniu wszystkich filmików dostępnych w Internecie na ten temat, o specjalnym zaprojektowaniu kołyski, oraz o studiowaniu przez Dona wszystkich faz snu swojej żony.

Jest to najśmieszniejsza powieść jaką ostatnio przeczytałam. Zachęcam do lektury.

Fragmenty w książce mówiące o badaniach psychologicznych oraz o przebiegu ciąży są obciążone uprzedzeniami fikcyjnymi bohaterów, należy odczytywać je z przymrużeniem oka, a prace naukowe Dona, którymi Rosie usprawiedliwia swoje decyzje żywieniowe nie do końca są prawdziwe.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.