Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Graeme Simsion – „Efekt Rosie” – Wyd. Media Rodzina

Graeme Simsion – „Efekt Rosie” – Wyd. Media Rodzina

Efekt Rosie

Główny bohater książki Don Tillman to profesor wydziału medycznego  Uniwersytetu  Columbii, który ma trudności w akceptowaniu zmian, nagle dowiaduje się, że zostanie ojcem. Jego żona Rosie, przygotowuje się do doktoratu, jednak trzy razy w tygodniu wspólnie z mężem dorabiają w barze.

Wiadomość o ciąży żony wywołała u Dona specjalistyczne zainteresowania połączone z obsesyjnym zainteresowaniem o zdrowie żony i jej ciąży. Don ustala bardzo dokładną dietę dla Rosie, która nie zawiera mięsa, żadnych fastfoodów.

Projektuje również najbezpieczniejszy wózek świata dla niemowląt – łącznie z kaskiem dla niemowląt, oraz kupuje specjalistyczne podręczniki na temat ciąży i porodu, studiując wnikliwie każdy trymestr ciąży. Doprowadza tym swoją żonę do szału, i Rosie postanawia odejść od męża, bo psychicznie nie może wytrzymać.

Jak zakończy się ta opowieść?

Czy Don i Rosie rozstaną się?

Książka bardzo zabawna i z poczuciem humoru, nie można się przy niej nudzić. Zawiera miękką oprawę, 39 rozdziałów, 439 stron. Rozdziały nie są za długie, książkę czyta się lekko i przyjemnie. Zachęcam do czytania zabawnej historii Dona i Rosie.

Przeczytaj Drogi czytelniku o obsesyjnym studiowaniu przez Dona książki o położnictwie i ginekologii oraz o obejrzeniu wszystkich filmików dostępnych w Internecie na ten temat, o specjalnym zaprojektowaniu kołyski, oraz o studiowaniu przez Dona wszystkich faz snu swojej żony.

Jest to najśmieszniejsza powieść jaką ostatnio przeczytałam. Zachęcam do lektury.

Fragmenty w książce mówiące o badaniach psychologicznych oraz o przebiegu ciąży są obciążone uprzedzeniami fikcyjnymi bohaterów, należy odczytywać je z przymrużeniem oka, a prace naukowe Dona, którymi Rosie usprawiedliwia swoje decyzje żywieniowe nie do końca są prawdziwe.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.