Kryminał, DramatRecenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Grzegorz Filip – „Miłość pod koniec świata” – Wyd. Videograf

Grzegorz Filip – „Miłość pod koniec świata” – Wyd. Videograf

miłość pod koniec świata

Anna Jamroz to warszawska dziennikarka, matka nastoletniego Eryka i żona wiecznie nieobecnego Darka – podróżnika. Anna aby nie stracić pracy wyjeżdża na Zamojszczyznę i zbiera tam materiały na reportaż o korupcji. Przebywając tam poznaje Bernarda – muzyka heavymetalowego, który po stracie żony i syna ucieka w samotność i tęsknotę. Zawiązuje się między nimi uczucie, lecz jest to trudna i dojrzała miłość, aczkolwiek bardzo piękna. Na Annę spada ta miłość niespodziewanie i wywraca jej życie do góry nogami. Bernard zakochuje się w Annie i powraca do muzyki, pisze dla ukochanej tekst którego fragment przytoczę: „Miłość jest tam gdzie kończy się świat, miłość niweczy gorzki kresu smak…”

Jednak Bernard chowa swoją tajemnicę przed Anną i skrzętnie ukrywa przed nią swoją przeszłość. Czy Anna odkryje jego tajemnicę?

Bardzo zaintrygował mnie tytuł tej powieści, a okładka szybko przyciągnęła mój wzrok, zabrałam się szybko do czytania. Książka z początku wydała się trochę nudna, ale później gdy rozwinęła się akcja tak bardzo mnie wciągnęła, że po prostu zatraciłam się w czytaniu. Bohaterka wyznaje, że „Ludzie sami wywołują koniec świata, nastanie czas relaksu i cały świat runie, nie będzie kto miał sprzedawać, budować, czytać wierszy, grać muzyki”.

Autor bardzo zaskoczył mnie swoim zakończeniem, powiem szczerze, że nie spodziewałam się, ale to bardzo miłe uczucie wiedząc, że autor w swej książce jest nieprzewidywalny.

Książka w miękkiej oprawie zawiera 324 strony i 4 rozdziały, czyta się ją lekko i przyjemnie. Zachęcam Państwa do zgłębienia tej historii, a nawet odważę się powiedzieć więcej – historii miłości z wątkami dramatu.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.