Recenzje książekReligijne

Gunter Krieger – „Świadek” – Wyd. Święty Wojciech

Gunter Krieger – „Świadek” – Wyd. Święty Wojciech

świadek

Dlaczego musiało tak się stać, że Syn Boży musiał umrzeć? Zadajemy sobie zapewne to pytanie nie raz. To pytanie zadawali też uczniowie Jezusa. W książce „Świadek” głównymi bohaterami jest para młodych ludzi: Stefaton – Grek i Sara -Żydówka. Imion tych nie znajdziemy w Biblii, bo są postaciami fikcyjnymi.

Ojciec Sary miał dużą plantację oliwy. Rodzina prowadziła gospodarstwo już od wielu pokoleń i dorobiła się przyzwoitego majątku. Stefaton zaś był młodym i przystojnym Grekiem, członkiem grupy aktorskiej, bez pamięci zakochany w młodziutkiej Sarze, z wzajemnością. I oto pewnego dnia Stefaton poznaje Jezusa, jest zafascynowany Jego nauczaniem i z zainteresowaniem słucha Jego kazań. Słuchając słów Jezusa nikt nie wymagał od niego, żeby zabawiał żądny rozrywki tłum, nikt nie wiwatował na jego cześć i nie klepał go z uznaniem po plecach. Słuchając słów Jezusa Stefaton był sobą.

Jezus mówił o postach, o dziwnych zwyczajach Żydów, a na koniec podjął temat bogactwa, które jak podkreślał – jest dla ludzi przeszkodą na drodze do królestwa niebieskiego ”Nie możecie służyć Bogu i mamonie”.

Jednak życie Stefatona zmieniło się, gdy jego grupa aktorska zostaje oskarżona o obrazę władz i skazana na dwa lata, aby służyć w Jerozolimie i wykonywać wyroki na skazańcach. I oto Stefaton jest świadkiem niesłusznego oskarżenia i ukrzyżowania Jezusa, co poruszyło go do głębi. Spotyka tam też swoją ukochaną Sarę, która obarcza go winą za śmierć Jezusa.

Czy Sara wypowiedziała te słowa na poważnie?

Czy nie wiedziała, że Stefaton nie miał innego wyboru niż służba Rzymianom?

Czy zakochany, młody Grek na zawsze straci ukochaną Sarę?

Są to pytania skierowane do Ciebie – drogi czytelniku.

Przepiękna historia miłości powiązana z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa. W tamtych czasach bardzo dzieliła i skłócała ludzi. Napisanie powieści biblijnej z opisem męki Jezusa jest dla autora wielkim wyzwaniem, a dla czytelnika niezwykłą przygodą i ogromnym przeżyciem. Zachęcam Was więc czytajcie, przeżywajcie i rozważajcie słowa zaczerpnięte z Pisma Św. Niech książka ta stanie się dla Was wielką przygodą oraz okazją do bliższego poznania i rozważania męki Jezusa, a szczególnie teraz w Wielkim Poście.

Życzę owocnej lektury.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.