Recenzje filmówThriller, Sci-Fi, Kryminał, Katastroficzny, Horror, Dramat

Haker (2015) Reż. Michael Mann

Haker (2015) Reż.  Michael Mann

haker

Chiny atakują hakerzy. Na pomoc spieszą im Stany Zjednoczone, lecz tutaj potrzeba kogoś kto jest równie cwany i mądry jak atakujący cyberprzestępcy. Najlepszy byłby amerykański haker Nick Hathaway (Chris Hemsworth), lecz niestety aktualnie przebywa w więzieniu właśnie za podobne wyłudzenia.

Czy amerykańskie służby bezpieczeństwa zdecydują się na tymczasowe uwolnienie Nicka?

Film niestety się dłuży. Dwie godziny to zdecydowanie za dużo. Gdyby na początku akcja nie była tak rozwleczona, to być może efekt byłby trochę inny. Dopiero w końcowych momentach akcja przyspiesza, lecz tam akcentów „hakerskich” jest już zdecydowanie za mało.

Hemsworth pasuje do roli, ale tej w końcowych momentach, gdzie jest więcej walki i przebiegłości. Jako haker wypada dosyć słabo, być może ze względu, że” wyglądowo” nie bardzo kojarzy nam się z informatykiem lub hakerem. Pomimo tego panie na pewno będą zadowolone, móc podziwiać tak przystojnego mężczyznę.

Komu polecam: film dobry na długie wieczory, gdy zbytnio nie chcemy myśleć, lecz po prostu wpatrywać się w ekran. Myślę, że odpowiedni zarówno dla panów jak i dla pań.

Moja ocena: 7/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.