Bajki, FamilijnePrzygodowe, FantasyRecenzje filmów

Harry Potter i Książę Półkrwi (2009) Reż. David Yates

Harry Potter i Książę Półkrwi (2009) Reż. Dharry potter i ksiaze polkrwi

 

(GA):

Szósta i przedostatnia książka napisana przez J.K. Rowling opowiada o bezpośredniej walce z odradzającym się Lordem Voldemortem (Ralph Fiennes). Po stoczeniu bitwy dwóch największych czarodziejów na świecie, nikt już nie ma wątpliwości, że ten którego imienia nie wolno wymawiać powrócił. Dzięki temu, Albus Dumbledore został  przywrócony na stanowisko dyrektora Hogwartu. Pomimo tego, w szkole nie jest tak bezpiecznie jak kiedyś. Harry (Daniel Radcliffe) zaczyna przygotowywać się do ostatecznej walki z Voldemortem. Przy okazji próbuje odnaleźć tożsamość tytułowego księcia Półkrwi. W tych trudnych czasach udało się znaleźć trochę rozrywki. W Quidditchu do drużyny Gryfonów dołączają przyjaciele Harrego: Ron (Rupert Grint) i Ginny Weasley (Bonnie Wright).

Szóstą część Harrego Pottera oceniam jako całkiem niezłą. Jest wciagająca, są nawet inteligentne dyskusje, choćby przy stole Profesora Slughorna. Gra aktorów, zwłaszcza tych młodych jest coraz lepsza i widać zdecydowaną dojrzałość i poprawę względem poprzednich filmów.

Moja ocena: 7/10

Zobacz także

1 Comment

  1. Film (zresztą podobnie jak książka ) mroczniejsza od poprzednich. Szczerze jest to mój ulubiony film o Potterze. Jest tajemniczy książę Półkrwi, do którego należał podręcznik, dzięki któremu Potter staje się świetny w eliksirach. Wiele rzeczy zwiastuje na nadchodzącą wojnę. Snape jak zawsze świetny.
    Film polecam 🙂

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.