Przygodowe, FantasyRecenzje książek

W. Bruce Cameron – „O psie, który wrócił do domu”

W. Bruce Cameron autor bestselleru ”Był sobie pies”, a także równie wspaniałych książek takich jak: ”Psiego najlepszego”, ”Był sobie szczeniak. Ellie”, a dziś trochę o najnowszej książce pt. ”O psie, który wrócił do domu”.

Historie o psiakach są zawsze ciekawe, słodkie i chwytające za serce.

Słynne powiedzenie brzmi, że ”kto nie kocha zwierząt, to nienawidzi też ludzi” bardzo jest dziś trafne. Jest w tym sporo prawdy.

Patrzę na swojego psiaka, bardzo już „posuniętego w latach”(13 lat)i myślę sobie, że zwierzęta, a zwłaszcza psy, człowieka kochają większą miłością niż samych siebie.

Główny bohater książki Lucas Ray-mieszka niedaleko ruin, gdzie mieszkają bezdomne koty. „Mama Kotka” opiekuje się także małym szczeniaczkiem, a dokładniej sunią. Sunia ma nową rodzinę, ale tak naprawdę, tęskni za swoim rodzeństwem, przez co jest bardzo niespokojna i nieszczęśliwa i głośno skomli.

Ktoś te piski usłyszał i przyjechała pani Andrey-pracownica towarzystwa opieki nad zwierzętami.

Lecz Lucas postanowił zabrać sobie małą sunię i nadał jej imię Bella, gdzie przez kolejne dni przystosowywała się do swojego nowego życia. Lucas uczył ją poszczególnych poleceń i z czasem Bella bardzo przywiązała się do swojego pana.

Ale jak w każdej powieści, żeby nie było za różowo, okazało się, że Bella jest pitbullem i Lucas nie może jej trzymać w domu, gdyż prawo w Stanie Denver na to nie pozwala. Pies zostaje więc odesłany i zabrany od Lucasa, ku wielkiej rozpaczy suczki. Lecz Bella dobrze zapamiętała zapach swojego pana i zrobi wszystko, aby do niego wrócić.

Czy jej się to uda?

Co ją spotka?

Jakie niebezpieczeństwa na nią czekają?

Wspaniała opowieść, pełna przygód i chwil przyprawiających o szybsze bicie serca. Powieść napisana i opowiedziana językiem psa-suczki Belli. Jest to historia dla dużych i małych, dla dzieci i dorosłych, bo któż nie kocha słodkich psiaków?

Na podstawie tej książki nakręcono film w kinach, a więc zachęcam Was moi drodzy i do przeczytania tego bestselleru i do obejrzenia filmu z całą rodziną.

Życzę miłych wrażeń i wielu przeżyć.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.