Przygodowe, FantasyRecenzje książek

Hubert „Hunter” Gruszczyński – „Program wahadło” – Wyd. Novae Res

Hubert „Hunter” Gruszczyński – „Program wahadło” – Wyd. Novae Res

Program wahadło

 „Program wahadło” to drugi tom trylogii „Wielki układ” Huberta „Huntera” Gruszczyńskiego.

Mija prawie dziesięć lat od wydarzeń z poprzedniej powieści. Michael Stern i Vaux Lothar są już zupełnie innymi ludźmi, a ich doświadczenia zdobyte na wojnie boleśnie odcisnęły się na ich ciałach i duszach. Miedziak zapija się niemal na śmierć w jakiejś zapyziałej norze, a Vaux, przekonana, że on nie żyje, wychodzi za mąż za przyszłego króla Sunnysvard. Gdy nowo obrany władca podejmuje decyzję o pchnięciu państwa na inne tory, Vaux i Michael znowu wracają do gry jako królewscy szpiedzy. Tworzą drużynę i otrzymują tajną misję. Przedstawiają wysoko postawionym wojskowym i urzędnikom wrogiego państwa pewną intratną propozycję bez precedensu, która zmieni nie tylko sposób i cel prowadzenia wojny, ale i historię Sunnysvard oraz Ravenclowd.

Powieść Huberta „Huntera” Gruszczyńskiego jest wciągającą serią, którą czytelnik chce poznać w całości. „Program wahadło” to już drugi tom trylogii, w którym dowiadujemy się o dalszych losach bohaterów poznanych w pierwszej części. Tym razem wydarzenia są zaskakujące i zupełnie inaczej poprowadzone niż w pierwszej części trylogii. Bohaterowie muszą przejść przemianę, tak samo jak całe państwo. Czy im się to uda? Czy dwa wrogie państwa będą w stanie zmienić swoje poglądy, by zacząć współpracować? A może wszystko to doprowadzi do wielkiej wojny między nimi?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w książce „Program wahadło”. Historia mieszcząca się na niecałych 300 stronach jest wciągająca i porywająca. Polecam ją każdemu fanowi fantastyki, bo odnajdzie się w tej powieści doskonale. Warto jednak rozpocząć czytanie od pierwszego tomu, aby dokładniej poznać bohaterów oraz ich motywy i sposób działania.

Książka jest w miękkiej okładce, projektu Seweryna Swachy. Projekt okładki jest mroczny, klimatyczny, pasujący do treści książki. Książka jest wymiarów zeszytowych, dzięki miękkiej oprawie jest w miarę lekka i może być świetnym uprzyjemnieniem podróży. Zdecydowanie polecam i nie mogę doczekać się kolejnego tomu.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.