Romans, Erotyka, Literatura Kobieca

Idealny Detektyw – Kristen Ashley – Wyd. Akurat

Idealny Detektyw – Kristen Ashley

idealny detektyw

Idealny Detektyw to literatura z gatunku tych, które porwą czytelnika w długą i bardzo ekscytującą podróż po zapętlonych uczuciach głównych bohaterów. http://idealny-detektyw—kristen-ashley—wyd-akurat

Ava to kobieta, której cechą nadrzędną stał się fakt, iż potrafi wyjść z każdej najtrudniejszej sytuacji obronną ręką. Silny charakter, który miał czas i sposobność, aby w końcu ukazać się w pełnej krasie, utwierdza kobietę w przekonaniu, iż tak naprawdę pierwiastek męski na świecie jest beznadziejny. Momentów, w których facet okazuje się bezdusznym dupkiem, zapatrzonym tylko we własne wybujałe ego nie sposób policzyć.

Przygody Avy z mężczyznami przedstawiają się dosyć nieciekawie. Pierwszy, zadufany w sobie piękniś, bardzo dobrze wiedział o tym, że kobiety lecą na niego i w dość sugestywny sposób zaczął wykorzystywać ten fakt, nie patrząc na to, że funkcjonuje w związku. Drugi, seksoholik, ciągle nienasycony, zawsze starał się biedną Avę namówić na dość wyuzdane imprezy ludzi jego pokroju. Na koniec ostatni, na dodatek jeszcze świeży przypadek, Noah – przystojny, troskliwy mężczyzna, ale jednak do czasu. Ava wspominała z nim związek dość przyjemnie, do momentu w którym mężczyzna ukradł jej kartę kredytową, wyczyścił konto bankowe i ukradł spadek po cioci wart ponad sześćdziesiąt tysięcy dolarów.

Także historia miłosna tej bohaterki przedstawia się wyjątkowo paskudnie, z tego również powodu Ava z milusiej i na rany przyłóż dziewczynki, przeistoczyła się w kobietę o stalowych nerwach i pokerowej twarzy. Pewnego razu jej najlepsza przyjaciółka w końcu zwraca się do niej o pomoc. Ava ma za zadanie znalezienie niezbitych dowodów zdrady męża jej prawie, że siostry – Sissy. Z tego powodu decyduje się na wycieczkę wprost do jaskini lwa, która w ostatecznym rozrachunku okazuje się prawdziwym strzałem w kolano. Biuro detektywistyczne znajduje się na pierwszym piętrze dość okazałego budynku, do którego ma zamiar władczym krokiem, niczym królowa obwieszona srebrem, wkroczyć Ava. Plan jednak dopiero co się urzeczywistnia, a już zdążył spalić na panewce. W chwili przekroczenia progu i przedstawienia się, Ava zostaje złapana w stalowy uścisk potężnego mężczyzny, z którego nie sposób takiej kobiecie jak ona się wyswobodzić.

Pomimo, iż Idealny Detektyw jest dość sporym grubaskiem, to książkę nie sposób szybko przeczytać. Fabuła praktycznie nie stoi w miejscu, ciągle mamy jakieś pościgi, wysadzane bomby, bądź zakuwanie w kajdanki. Bardzo podobała mi się tutaj kreacja głównych bohaterów. Nie są oni całkowicie płytcy i bezbarwni. Nawet ich historię określiłabym jako kolorową niczym paw, ponieważ posiadają oni, zarówno Ava jak i Luke, wspaniale przedstawioną przeszłość.

Wątek fabularny nie ogranicza się tutaj, jak to w romansach najczęściej bywa, do wielkiego pożądania, które wprost bucha czytelnikowi w twarz. Co także według mnie zasługuje na plus, to fakt, iż autorka nie seksualizuje na siłę głównych bohaterów. Wszystko jest tak jakby wyważone w fabule.

Moim zdaniem Idealny Detektyw zasługuje na przeczytanie.

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.