Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Ines Krawczyk MChR – „Siódme niebo” – Wyd. Święty Wojciech

Ines Krawczyk MChR – „Siódme niebo” – Wyd. Święty Wojciech

siódme niebo

Idiomy, czyli wyrażenia zaciągnięte z innego języka. Nie tylko są dla Anglików, Francuzów czy Niemców lecz również i dla Ciebie Młody czytelniku.

Po ich przeczytaniu przekonasz się, że w „Siódmym niebie” jest naprawdę pięknie, a odrobina „Anielskiej cierpliwości” pomoże Ci w rozwikłaniu tych zawiłości.

A porażki?

Cóż, by nie psuć innych zajęć, autorka radzi ”puść je w niepamięć”.

Zaczęłam swoją recenzję tymi właśnie rymowankami, aby zachęcić Cię do zabawy i czytania wspaniałej książeczki pani Ines Krawczyk pt. ”Siódme niebo”. Autorka wprowadza młodych czytelników  w zawiłości językowe, które zawsze kończą się szczęśliwie.

Otóż piątka przyjaciół przeżywa przygody, które i Was mogą spotkać. Opiszę Wam jedną z historii, które przytrafiły się Waszym przyjaciołom ”W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Jasiek martwił się co się dzieje z Hanią. Nie przyszła na grilla, nie odbierała telefonów. Okazało się, że Hania zamknęła się w pokoju i nikomu nie otwierała, bo okazało się, że po zjedzeniu ciastek dostała uczulenia na buzi. Pan doktor na szczęście powiedział, że to minie, a za kilka dni znów będzie jak dawniej. Więc dzieci wykrzyknęły ”W zdrowym ciele, zdrowy duch”-to znaczy, że kiedy ciało jest zdrowe, to i duch zdrowy. A kiedy ciało choruje to i duch jest kiepski. By być zawsze uśmiechniętym, by mieć siłę do nauki i zabawy, trzeba troszczyć się o to, by i ciało było w najlepszym zdrowiu i dobrej kondycji.

Książeczka jest ślicznie wydana. Wydawnictwo Święty Wojciech zadbało o to, abyś mógł się dobrze bawić z paczką przyjaciół. Twarda oprawa, bogato ilustrowana, zawiera dziesięć opowiadań, czyli dziesięć niesamowitych historii piątki przyjaciół. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, nie trać czasu, tylko szybko usiądź i wspólnie z rodzicami czytaj, baw się i śmiej głośno.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.