Kryminał, DramatRecenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Isaac Catherine – „Francuskie lato”

Isaac Catherine – „Francuskie lato”

francuskie lato

Jessica poznała Adama w Edynburgu, gdzie razem studiowali literaturę angielską.

Adam nie był najprzystojniejszym facetem na roku, a jednak zapracował sobie na opinię ”łamacza serc”, kogoś, kto sprawia, że dziewczyny dla niego tracą głowę. Jedną z nich była właśnie Jessica. Dziewczyna zakochała się w nim bez pamięci.

Gdy dowiedziała się, że jest z nim w ciąży, Adam oczywiście się z nią ożenił, ale na poród własnego syna się nie zjawił, bowiem uznał, że są ważniejsze sprawy. Gdy syn William miał trzy lata, Jessica postanowiła rozstać się z Adamem, gdyż jak twierdził nigdy nie chciał mieć dzieci.

A już na pewno daleko mu było do ideału ojca Jessici. Jessica choć wychowywała syna wzorowo, to uważała, że syn powinien mieć regularny kontakt z ojcem. Wyjechała więc wspólnie z Williamem do Francji, gdzie mieszkał Adam, aby syn mógł spędzić wakacje z ojcem.

W tym czasie Jessica dowiedziała się, że jej matka cierpi na chorobę Huntingtona. Jest to choroba genetyczna, którą być może Jessica odziedziczy po matce. Po wykonanych badaniach okazało się, że Jessica posiada zmutowany gen i podobnie jak jej matka prawdopodobnie zachoruje na tę chorobę.

Jessica ma 33 lata, u swojej matki pierwsze symptomy pojawiły się gdy miała 37. Możliwe, że niedługo zacznie dziać się to samo z Jessicą co z jej matką. Kiedy nadejdzie dzień, że nie będzie mogła być już tym, kim chce-córką, przyjaciółką, koleżanką z pracy. A przede wszystkim matką. Choroba ta jest bowiem nieuleczalna i jak dotąd nie wynaleziono jeszcze leku.

W głowie Jessici brzmi jedna myśl: ”Mój syn potrzebuje ojca”!

Czy zatem Adam potrafi stawić czoła wyzwaniu?

Czy zechce być ojcem dla Williama?

Przecież jego syn potrzebuje ojca.

Jessica, kiedy była z Adamem wiecznie trzymał ją w niepewności. Nawet nie to, że sypiał z innymi kobietami, ale po prostu gdy kogoś kochasz skutkiem ubocznym jest lęk. A do tego dochodzi jeszcze lęk o niepełnoletniego syna.

Czy Adam zdoła go wychować na wartościowego człowieka?

Wstrząsająca historia. Emocji w tej książce jest tak dużo, że nie sposób oderwać się od czytania. Ta książka pochłonie Cię bez reszty. Czytając ją zatracisz poczucie czasu.

Jak zakończy się ta historia?

Sami przeczytajcie!

Wspaniała, lekka lektura na ciepły, wakacyjny czas. Wydana w miękkiej oprawie zawiera 83 rozdziały, ale plusem jest to, że te rozdziały są bardzo króciutkie. Książka ma 373 strony i przeczytacie ją jednym tchem. Gwarantuję Wam to.

Życzę miłej lektury i gorąco polecam.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.