Przewodniki, Literatura PodróżniczaRecenzje książek

„Islandia”

„Islandia”

Islandia

Przewodnik po Islandii „Islandia ”to niepozorna, bo mająca zaledwie 200 stron książeczka, pełna jest cennych informacji i przepięknych zdjęć, które same w sobie są ogromną zachętą do odwiedzania miejsc, które prezentują. Bardzo praktyczny i czytelny jest układ przewodnika. Zaczyna się od atrakcji Islandii takich jak wodospady czy jaskinie, a wszystko to opisane w bardzo krótkiej zwięzłej formie. W dziale z atrakcjami znalazły się tez przeżycia, które powinny stać się udziałem każdego turysty.

Kolejny dział to informacje praktyczne. Autorzy prowadzą potencjalnego turystę nieomalże za rączkę jak małe dziecko opisując szczegółowo jakie formalności należy załatwić przed wyjazdem do tego kraju.

W przewodniku znajdziemy informacje o dojeździe, możliwościach noclegowych, wyżywieniu, ale także o możliwościach obserwacji wielorybów czy ptaków. W książce znajduje się też krótki, ale jakże treściwy i konkretny „Informator od A do Z”, w którym podróżnik znajdzie ułożone alfabetycznie informacje o bankomatach, muzeach, internecie czy nawet o przepisach dotyczących palenia w miejscach publicznych.

W kolejnych rozdziałach znajdziemy ogólne informacje krajoznawcze dotyczące całej Islandii jak chociażby opis klimatu,  flory i fauny czy tez historii tego kraju.

Dla mnie najciekawsza część przewodnika to rozdział zatytułowany „Tego nie wiesz o Islandii”, krótkie zdania zawierają ciekawostki, takie jak ta, że Islandia nie ma własnej armii, a w książce telefonicznej osoby wymienione są w kolejności imion. Najbardziej zaskakującą informacją było dla mnie  to, że na Islandii nie ma gadów i płazów. Autorzy zamieścili w książce nawet przepisy kulinarne na najbardziej typowe islandzkie specjalności.

Ten przewodnik można z czystym sumieniem polecić nie tylko osobom wybierającym się do tego wspaniałego kraju, ale wszystkim miłośnikom literatury, bo czyta się tą książkę jak najlepszą powieść, a na dodatek wszystkie informacje są prawdziwe i znajdują potwierdzenie w rzeczywistości.

Dodatkowym atutem są zamieszczone w przewodniku zdjęcia, już one same stanowią doskonałą opowieść o Islandii i powodują, że czytelnik ma ochotę od razu udać się na lotnisko i polecieć na wyspę żeby na własne oczy zobaczyć cuda prezentowane na zdjęciach. Gorąco polecam.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.