Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Iwona Kamińska – „Syfon i uczucia”

Iwona Kamińska – „Syfon i uczucia”

syfon i uczucia

Świat psów, kotów i ptaków oraz innych zwierzątek. To temat, którym Iwona Kamińska pragnie nas dziś zainteresować.

Syfon to dorosły pies, który ma wielu przyjaciół, ale najbardziej kocha swoją Panią. Jest pieskiem, który bardzo martwi się, gdy kogoś spotka zły los, lub stanie mu się krzywda. Czytając tę bajkę poznajemy pieski świat od wewnątrz. Możemy zobaczyć co czują psy, jak ogromnie kochają swoich opiekunów, jakich mają przyjaciół, o czym śnią i w co się bawią.

To nie jest zwykła bajka – poprzez swój specyficzny język naprawdę trzeba dobrze się skoncentrować i oderwać od naszego świata, aby przenieść się w bajkowy świat Syfona. Poruszone są tutaj takie tematy jak śmierć bliskiego przyjaciela, psia katastrofa kiedy jego państwo wyjeżdżają a psa czeka najpewniej schronisko, oraz relacje koleżeńskie o które trzeba dbać i które trzeba zawsze pielęgnować.

Myślę, że czytając razem z dzieckiem można wiele go nauczyć o tym jak traktować zwierzęta, a przede wszystkim tego, że psy czy inne pupile, to nie zabawka, lecz żywe zwierzę, które czuje zarówno radość jak i smutek.

Syfon i uczucia, to wspaniała propozycja dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i starszych. Wiele radości powinno sprawić naszym pociechom samodzielne czytanie tej książeczki, ale także z rodzicami lub rodzeństwem będą mogły przyjemnie spędzić czas podczas tej lektury.

Dodatkowym plusem są tutaj przepięknie wykonane obrazki. Co jakiś czas możemy je podziwiać i gwarantuję, że dorośli również będą pod wrażeniem ilustracji.

Ta książka to doskonały pomysł na prezent dla Waszego malucha. Już dziś mogę Was zapewnić, że ani Wy, ani Wasze dzieci, nie zawiedziecie się na tej cudownej książeczce.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.