Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

J.P. Monninger – „Droga do ciebie” – Wyd. Czarna Owca

J.P. Monninger – „Droga do ciebie” – Wyd. Czarna Owca

czarna owca

Niezapomniana podróż po Europie z najbliższymi osobami (poza rodziną) zaraz po ukończeniu studiów, brzmi jak idealny plan, prawda?

Jeszcze w młodości każdy pragnie zaszaleć, zrobić coś niezwykłego.  Również bohaterki tej wspaniałej książki. Od miesięcy planowały podróż, którą będą mogły zapamiętać do końca życia, którą by wspominały jako starsze panie przy filiżance herbatki i kawałku pysznego ciasta. Chciały wszystko idealnie zaplanować, ale żadna z nich chyba nie uwzględniła, że któraś może odnaleźć  ,,swoją część’’. Jednak kto by się powstrzymał od tego uczucia? Oczywiście postępowały nieostrożnie, ale kto nie ryzykuje nie ma zabawy, czyż nie?

Powieść jest niezwykle romantyczna, ale nie jak historia księżniczki z pałaców. Postacie są zwykłymi osobami, które nie mają wielkich oczekiwań. Prostota miłości, to jak zwykłe gesty potrafią uszczęśliwić jest tu świetnie ukazana. Bohaterka nie jest obdarowywana przez partnera bez przerwy drogimi prezentami, lecz kreatywnością.

Trzeba dodać, że nie zawsze wszystko jest idealnie szczęśliwe w życiu, jak i w tej książce. I warto pamiętać, że nie musi to być czyjaś wina. Czasem możemy mieć tylko pretensje do losu.

Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza oczywiście toczy się w trakcie wielkiej przygody, natomiast druga po jej zakończeniu, gdy coś się wydarza, i lektura nabiera innych emocji. Każda z nich dzieli się jeszcze na miasta, w których znajduje się główna bohaterka.

Czytając zazdrościłam bohaterce. Książka mnie wciągnęła, ponieważ zawierała elementy zaskoczenia, co osobiście uwielbiam.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.