Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Jacek Fedorowicz – „W zasadzie tak” – Wyd. Wielka Litera

Jacek Fedorowicz – „W zasadzie tak” – Wyd. Wielka Litera

w zasadzie tak

Jacek Fedorowicz to znany aktor, satyryk, dziennikarz i karykaturzysta. Znany szczególnie w moich czasach z „Dziennika Telewizyjnego”, który powstawał w latach osiemdziesiątych. Dziś proponuje nam przesympatyczną książkę pt. „W zasadzie tak”.

Zawarte w nich porady pozwolą Wam przeżyć najbliższe lata w całkowitym szczęściu i spokoju(jeśli chodzi o tamte lata komunistyczne).

Najbardziej ujął mnie rozdział  o motoryzacji, który pokrótce Wam przytoczę.

Posiadanie samochodu już nie jest wadą obywatela. Dawniej też można było mieć samochód, ale tylko pozornie. Od razu były podejrzenia, skąd on wziął na to pieniądze. Przepić, przejeść, wydać na cokolwiek, a kupno samochodu powodowało, że trzeba było sprawdzić źródło dochodów tegoż obywatela. Więc nowy samochód po nabyciu, zarejestrowaniu, ubezpieczeniu, naprawieniu usterki zatankowaniu, ustawimy przed domem. Jeszcze tylko zabezpieczymy przed korozją, zdejmiemy wycieraczki, kołpaki z kół, lusterko boczne i wyjmiemy akumulator(przed złodziejem) i udamy się do naszych codziennych zajęć na piechotę.

Autor w swoich felietonach nie tyko wyśmiewa relikty przeszłości sprzed ponad czterdziestu laty, lecz także porównuje je do nowych czasów współczesnych, jak choćby ”Jak żyć, jak jeść, jak rozmawiać z władzą” itp.

Autor Jacek Fedorowicz, tak bardzo przez nas uwielbiany, za poczucie humoru, dystans i luz. Czytając tę książkę będziesz bawić się „po pachy”, bowiem autor odkrywa kolejne absurdy PRL-u. Swoim dowcipem zaraża innych, jak choćby ostatnio bardzo popularny Kabaret Moralnego Niepokoju. Ta niewielka książeczka, bo licząca zaledwie 170 stron powoduje, że będziesz śmiać się w głos, a także polecisz ją swoim najbliższym, aby wraz z nimi dziwić się jak można było wtedy normalnie żyć – pośród takich absurdów.

Zachęcam Cię Drogi czytelniku do lektury i dobrej zabawy.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.