Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Jacek Tacik – „Zamach” – Wyd. Literackie

Jacek Tacik – „Zamach” – Wyd. Literackie

zamach

Jacek Tacik – reporter Wiadomości, jeden z najbardziej lubianych dziennikarzy. Swoją książkę o zamachu na Jana Pawła II poświęcił rodzicom.

Zamach na Jana Pawła II wciąż jest jedną z najbardziej tajemniczych zagadek dwudziestego wieku. Autor książki dotarł do ludzi i poznał tych, którzy tworzyli historię i spisał ich relacje. Św. Jan Paweł II w swej książce Pamięć i tożsamość, opisał spotkanie z niedoszłym zabójcą.

W ciągu całej rozmowy było jasne, że Aliemu Agcy nie dawało spokoju pytanie: dlaczego ten zamach się nie powiódł? Jak to się mogło stać?

On-zawodowy zabójca, który nigdy nie pudłował?

Śledczy, którzy przesłuchiwali Agcę mówili, że jest ponadprzeciętnie inteligentny, przebiegły i wyrachowany. W trakcie rozprawy krzyczał, że jest Jezusem Chrystusem.

Zawodowy zabójca, który zastrzelił redaktora naczelnej lewicowej gazety ”Milliyet”. Autor książki specjalnie pofatygował się, aby zrobić wywiad z zawodowym zabójcą, spojrzeć mu prosto w oczy, mimo że Agca patrzył na niego przez przeciwsłoneczne okulary. Chciał wyglądać poważnie, a budził jedynie litość. Irytował się, gdy autor rozmawiał z nim o śledztwie, pobudzał się zaś, gdy rozmawiali o Fatimie, Bogu i Sądzie Ostatecznym. Podnosił wtedy głos i nerwowo gestykulował. Autor dotarł także do świadków, którzy jeszcze żyją. Niektórzy z nich woleli jednak milczeć. Dlaczego? Boją się? A może nikt więcej do nich jeszcze nie dotarł?

Jacek Tacik był pierwszym, który powrócił do przeszłości. W trzy długie lata pokonał prawie 45 tysięcy kilometrów- to jakby podróż dookoła świata. Poznajcie zatem prawdę o zamachu na Jana Pawła II.

Kto był wplątany w tę międzynarodową intrygę?

Wszak Jan Paweł II przyczynił się do upadku komunizmu i marksizmu. Od początku swojego pontyfikatu głosił, że przyszłość należy do wolności narodów, sumień ludzkich, praw człowieka i solidarności międzyludzkiej. Dodawał otuchy „Nie lękajcie się”. Słyszały Go miliony.

Historia zamachu jest pełna nagłych zwrotów akcji, typów spod ciemnej gwiazdy, trupów, narkotyków i pieniędzy. A w środku tego cyklonu Ali Agca-przebiegły, wyrachowany. Nie chciał, zdradzić imion swoich wspólników.

Tylko w rej książce poznasz Drogi czytelniku prawdziwe fakty na temat zamachu i osób, które były z nim ściśle powiązane.

Papież Jan Paweł II uwierzył, że ocaliła Go Matka Boża Fatimska. Jeszcze w szpitalu przestudiował trzecią część tajemnicy fatimskiej, poznał siostrę Łucję, ostatnią żyjącą z trojga dzieci. To wszystko opisuje autor w swej książce. Poznaj szczere rozmowy i wywiady, jakie przeprowadził autor ze świadkami. Było ich aż dwudziestu sześciu.

Dla mnie książka ta to fascynująca lektura, ale także wspomnienie z przeszłości, które znów ożyło.

Do czego i Was gorąco zachęcam.

Książka ta na pewno Wami wstrząśnie.

Gwarantuję Wam to!

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.