Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Jacek Walkiewicz – „Rozmyślnik” – Wyd. Onepress

Jacek Walkiewicz – „Rozmyślnik” – Wyd. Onepress

Rozmyślnik

Jacek Walkiewicz – psycholog. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Znany jako mówca, trener i mentor. W swej książce pt. ”Rozmyślnik” podejmuje misję, aby wspierać innych w odważnych decyzjach, które mają na celu podnoszenie jakości ich życia.

Wielu z nas traktuje przełom roku czy urodziny jako dobry początek do dokonywania zmian. Jednak wielkim darem lub prezentem od życia jest spotkanie na swojej drodze mądrych ludzi, gdy potrafią milczeć wtedy, kiedy trzeba gdy słowa są zbędne, a potrafią słuchać. Mądrzy ludzie są na wagę złota. Jak w tej opowieści o wodzu indiańskim, którego spytano skąd bierze się mądrość. Odpowiedział, że w jego sercu siedzą ukryte dwa psy, które walczą o prawo do wywierania wpływu na jego życie. Jeden jest wściekły, a drugi łagodny, zaś on nimi po prostu zarządza. Wtedy uczniowie spytali, który z tych psów ma decydujący wpływ na jego życie. Wódz odparł: ”Ten, którego lepiej karmię”.

Czyż w tej anegdocie nie ukrywa się cała mądrość życiowa?

Mądre życie to życie za które bierzemy odpowiedzialność. Jest świadome, wynika z wyborów, a nie z przypadku lecz jak to w życiu i tak jest wiele zbiegów okoliczności, które są poza naszą kontrolą. To tylko jeden przykład z dwudziestu, które są opisane w tej książce. Poczytaj zatem Drogi czytelniku o mądrym wojowniku, o życiu które przypomina wspinaczkę, gdzie na początku jest dosyć płasko, a nasze umiejętności są niewielkie.

Potem robi się coraz bardziej stromo lecz trud przecież leży u podłoża życiowej satysfakcji. W rozmyślniku Jacka Walkiewicza przeczytasz, że ”Mądry wojownik wie, że aby w pełni odczuwać satysfakcję trzeba mieć poczucie wpływu na swoje życie”.

Książka także skłania do myślenia:

Czy życie nam się przydarza?

Czy inni nas źle traktują?

Czy inni mają szczęście, a my nie?

Zachęcam Cię do lektury oraz do refleksji na te i nie tylko te tematy. Dodam tylko, że książka jest przepięknie wydana, szyta, zawiera 20 rozdziałów i 190 stron, a także ma fajną zakładkę w postaci czerwonej wstążeczki. Pod koniec książki zawarta jest rozmowa z autorem. Ta książka jest głównie przeznaczona dla tych, którzy szukają i rozwijają się a przede wszystkim chcą w swym życiu dokonywać pozytywnych zmian. Weź więc do ręki tę książkę  i zainspiruj się do działania.

Życzę owocnej lektury.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.