Poradniki, Zdrowie

Jak być szczerym ze sobą . Od unikania trudnych doświadczeń do prawdziwej akceptacji siebie – Monika Janiszewska, Adriana Klos – Wyd. Sensus

Jak być szczerym ze sobą . Od unikania trudnych doświadczeń do prawdziwej akceptacji siebie – Monika Janiszewska, Adriana Klos

Jak być szczerym ze sobą

Na co dzień posługujemy się wymówkami, bądź się usprawiedliwiamy – ”naprawdę zrobiłabym to, ale nie mam czasu”, lub ”nie mam już sił, bądź nie mam do tego warunków”. W ten sposób można usprawiedliwić każde nasze zaniedbanie.

To prawda, że większość z nas nie dba o zdrowie, czy kondycję. To, że za mało czasu spędzamy ze swoimi dziećmi, nie potrafimy przyznać przed samym sobą, że nie chce nam się ćwiczyć ze zwykłego lenistwa.

Dlatego jak się z tym wszystkim zmierzyć?

Jak przyznać się do słabości i błędów?

Jak zdobyć siłę, aby coś w życiu zmienić?

Książka Moniki Janiszewskiej i Adriany Klos – Jak być szczerym ze sobą nauczy Was od czego należy rozpocząć zmianę. Jest to książka ucząca nas unikania trudnych doświadczeń i prowadząca jednocześnie do prawdziwej akceptacji siebie. Poradnik opisuje historie czterdziestu osób, które przez długi czas tkwiły w błędzie i powtarzały sobie – ” wszystko będzie dobrze lub wszystko się jakoś ułoży”. Na przykład, wmawiamy córce, że sobie nie poradzi w dużym mieście, widząc w tym własne korzyści, a jednocześnie podcinając dziecku skrzydła.

Aby być naprawdę szczęśliwym, potrzebna nam akceptacja prawdy, zaufanie do własnej intuicji bowiem wieczne zagłuszanie trudnych emocji będzie oznaczać brak ożywienia lub stagnację. Spędzimy wówczas połowę życia w pracy, która nas męczy, będziemy tkwić w związku toksycznym, otoczymy się fałszywymi przyjaciółmi, którzy będą na nas żerować.

Historie opisane w książce – Jak być szczerym ze sobą, osób zranionych lub wykorzystanych na pewno Was poruszą i zaciekawią, a lektura pozwoli lepiej zrozumieć Ci siebie i odważniej zmierzać w stronę własnej prawdy i wartości.

Przytoczę tutaj historię Bożeny, która jest lekceważona przez swojego męża, ale sama na to pozwala, wyręczając go we wszystkim. Na trzydziestą rocznicę ślubu mąż zapomniał Bożenie kupić kwiaty, a kobieta tłumaczyła go mówiąc: ”Eh, jakie tam święto, przecież wszyscy wiedzą jaki on jest”. Kobieta nauczyła się funkcjonować w związku, w którym jej potrzeby są pomijane – pisze w komentarzu psycholog bowiem pod każdą opisaną historią zamieszczony jest komentarz specjalisty.

Przecież mamy prawo zadbać o siebie, oczekiwać uwagi, czułości, czasu od tych, których kochamy i którym wiele z siebie dajemy. Naucz się odróżniać to, co jest Twoją potrzebą i głosem Twojego prawdziwego „ja”, a nie maską, jaką chcesz pokazać otoczeniu. Czytając tę książkę, zmienisz „muszę” na „chcę”, poczujesz różnicę i będzie łatwiej osiągać cele i przyjemniej żyć.

Poczujesz, jak wspaniale jest być sobą, być wolnym!

https://dobrerecenzje.pl/jak-byc-szczerym-ze-soba-od-unikania-trudnych-doswiadczen-do-prawdziwej-akceptacji-siebie-monika-janiszewska-adriana-klos-wyd-sensus/

Strona wydawnictwa: https://sensus.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.