Poradniki, Zdrowie

Jak czerpać radość z pracy – Marie Kondo, Scott Sonenshein – Wyd. Muza

Jak czerpać radość z pracy – Marie Kondo, Scott Sonenshein

jak czerpać radość z pracy

Jak czerpać radość z pracy to niezwykle ciepły poradnik, którego słowa płyną wprost z serca autorów i trafiają jednocześnie w świadomość czytelnika. http://jak-czerpac-radosc-z-pracy—marie-kondo-scott-sonenshein—wyd-muza

Praca dla większości społeczeństwa jest nieodłączną częścią zarabiania, co tym samym prowadzi do godnego życia na poziomie. W chwili skończenia wymarzonych studiów człowiekowi wydaje się, iż jego pierwsza praca będzie tą wymarzoną, wyśnioną, zawodem, którego wykonywanie okaże się jedynie pasją, przyjemnością. Niestety takowe szlachetne podejście bardzo szybko się zmienia. Bardzo szybko z nieuchronnym biegiem czasu, uświadamiamy sobie, że praca którą wykonujemy nie jest dla nas wystarczająco pobudzająca. Człowiek wstaje codziennie rano, wychodzi do pracy i staje przed wielkim biurkiem, które zaśmiecone jest wręcz samymi niepotrzebnymi bibelotami.

Dlatego z pomocą przychodzi nam autorka Jak czerpać radość z pracy – Marie Kondo. Kobieta, która praktycznie przez cała książkę, a właściwie przez okres pisania rozdziałów, które jej przypadły, prowadzi czytelnika wspominając swoją własną historię i jednocześnie stara się dawać praktyczne rady. Przez pierwszy segment rozdziałów autorka stara się uświadomić nam, iż tak naprawdę nasze stanowisko pracy, przestrzeń w której pracujemy jest jedną z podstawowych rzeczy, które jako pierwsze wymaga poprawy. Czujesz się przytłoczony masą pracy? Czy masz uczucie, iż w tym okropnym bałaganie jaki panuje na twoim biurku stale coś gubisz? Na te i wiele innych pytań autorka stara się nam udzielić bardzo mądrych i użytecznych rad. Nie bez przyczyny Marie Kondo nosi tytuł konsultantki porządku. Bo przecież, utrzymywanie porządku w swoim miejscu pracy jest bardzo ważne i jednocześnie jest swoistą wskazówką odnośnie charakteru właściciela dla osoby, która zna się na takich rzeczach.

Drugi współautor – Scott Sonenshein stara się nam przedstawić pracę i jej wykonywanie od bardziej psychologicznej strony, a także jednocześnie zwraca on uwagę na bardzo istotną rzecz, która niestety nawet u prezesów wielkich filii jest zaniedbywana. Skrzynka mailowa, każde utrapienie pracownika i pracodawcy. W swoich rozdziałach Scott Sonenshein zwraca uwagę czytelnika na ilość wiadomości cyfrowych, na treść tych maili, a jednocześnie także na fakt ich porządkowania.

Zbierając w całość wskazówki i rady autorów Jak czerpać radość z pracy i jednocześnie bardzo sukcesywnie wdrażając je w nasze życie, nie ważne czy zawodowe, czy prywatne poddajemy się pewnego rodzaju terapii. Porządkując swoje rzeczy w życiu realnym, czy w tym cyfrowym dokonuje się w naszej przestrzeni coś na kształt oczyszczenia dzięki, któremu lepiej i efektowniej wykonujemy swój zawód. Oczywiście uprzednio trzymając się reguł i granic ściśle wyznaczonych przez autorów.

A teraz spójrzcie na swoje biurko, bądź otoczenie w którym pracujecie. Czy jest ono czyste i schludne? Czy blat biurka nie jest zaśmiecony przez różnego rodzaju bibeloty, nieużywane już od dłuższego czasu? I na koniec, czy czujecie radość z racji wykonywanego zawodu?

Na te pytanie spróbujcie odpowiedzieć sobie sami, natomiast jeżeli zdecydujecie się na wprowadzenie radykalnych zmian w swoim życiu polecam przeczytanie Jak czerpać radość z pracy.

Storna wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.