Poradniki, Zdrowie

Jak ogarniać emocje w pracy – Liz Fosslien & Mollie West Duffy – Wyd. Muza

Jak ogarniać emocje w pracy – Liz Fosslien & Mollie West Duffy

Jak ogarniać emocje w pracy

Większość z nas w znacznym stopniu nie docenia siły i zakresu potrzeb emocjonalnych, które zabieramy ze sobą do pracy. Oprócz relacji lider-pracownik, emocjonalne mechanizmy wpływają także na naszą motywację, zdrowie, komunikację czy podejmowanie decyzji. Dlaczego więc myśląc o profesjonalizmie natychmiast wydaje nam się, że powinniśmy tłumić wszystkie swoje uczucia? https://dobrerecenzje.pl/?p=7270

Książkę Jak ogarniać emocje w pracy napisały dwie młodziutkie przyjaciółki, które musiały się nauczyć jak akceptować obecność emocji w miejscu pracy. A u każdej z nich była to pierwsza praca. Jedna z nich -Molly pracowała na stresującym stanowisku menedżera produktu w firmie. Pewnego dnia, rano, po wstaniu zorientowała się, że obszar nad prawym okiem jest zupełnie pozbawiony czucia. Kiedy przez kilka dni nie było poprawy, poszła do lekarza. Padła diagnoza! Stany lękowe. Brak czucia spowodowały napięcia w okolicy ramion i szyi. W tym momencie Molly zrozumiała, że musi zmienić pracę.

W dzisiejszych czasach praca wymaga umiejętności efektywnego wykorzystywania emocji, ale większość ludzi nie wie jak to robić w życiu zawodowym.

Dlatego autorki książki –Jak ogarniać emocje w pracy stworzyły siedem nowych zasad emocji w pracy, aby stanowiły wskazówki, jak i kiedy opierać się na swoich uczuciach. Są to:

҉ zdrowie

҉ motywacja

҉ podejmowanie decyzji

҉ zespoły

҉ komunikacja

҉ kultura

҉ przywództwo

Ucząc się jak emocje wpływają na nasze decyzje, tworzymy bardziej przyjazne i sprawiedliwe miejsce pracy.

Książka ta nauczy Cię jak uchwycić i poznać swoje emocje, a to może także oznaczać podejście do nich ze zdrowym dystansem. Kiedy skończysz czytać, zaczniesz rozumieć dlaczego coś czujesz i będziesz wiedzieć co z tym uczuciem zrobić. Nakreślone ogólne ramy będą dla Ciebie drogowskazem, dzięki którym łatwiej Ci będzie identyfikować emocje, interpretować je i wykorzystywać ich moc w różnych sytuacjach. W każdym rozdziale zaproponowane są niewielkie praktyczne zmiany, które możesz wprowadzać w życie.

Ta książka napisana jest dla wszystkich tych, którzy czują się w pracy osamotnieni, znudzeni, sfrustrowani, przytłoczeni czy przerażeni. Zawiera również test do oceny tendencji emocjonalnych, który możesz swobodnie wykonać, zaś zawarte rysunki pozwolą łatwiej zrozumieć i przyswoić tekst.

Zatem możesz zabierać emocje do pracy nie wywołując chaosu, ale odpowiednia pora i sposób ich wyrażania mają tutaj znaczenie, np. staraj się nie umawiać na spotkania z szefem w dni, w których wiesz, że będziesz zestresowana lub sfrustrowana.

Wiadomo, łatwo się mówi, ale wszystko jest do opanowania, a wskazówki i rady w tej książce zawarte z pewnością Ci w tym pomogą.

Książka niezwykle potrzebna i przydatna w życiu zawodowym.

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.