Poradniki, Zdrowie

Jak ograniczać napady złości u dziecka i zyskać spokój w rodzinie – Carla Naumburg – Wyd. Muza

Jak ograniczać napady złości u dziecka i zyskać spokój w rodzinie – Carla Naumburg

Jak ograniczać napady złości u dziecka

Nie jeden raz byłam świadkiem w sklepie, gdy dziecko robiło scenę rodzicom, tupiąc, krzycząc czy wręcz rzucając się na posadzkę, ponieważ chce tę zabawkę. Co wtedy zrobić? Jak się zachować? Wszak oczy wszystkich kupujących w sklepie zwrócone są właśnie na rodziców.

Autorka książki Jak ograniczać napady złości podpowie Wam jak pracować z napadami złości u dziecka. Trzeba jednak cały czas ćwiczyć, aby zyskać spokój w rodzinie. Bywa to czasem niełatwe, ale przekonacie się, że wysiłek się opłaci. Poradnik został podzielony na dwie części: w pierwszym segmencie dowiecie się więcej o tym, czym jest uwaga oraz jak i dlaczego działa. Autorka spróbuje uświadomić Wam dlaczego to takie ważne, by rozwijać ją zarówno u dziecka, jak i u rodzica. Pokaże Wam też jak możecie dzielić się praktyką, podsuwając kilka prostych metod.

W drugiej sekcji tekstu opisane zostały sposoby pozwalające ułatwić uwagę wśród członków rodziny. Natomiast rozdział trzeci opisuje techniki dzięki którym rodzic rozpozna momenty w których Wy i Wasze dziecko jesteście obecni i zaangażowani w to, co dzieje się wewnątrz i wokół. Zacznijcie spędzać więcej czasu pośród przyrody, na słuchaniu muzyki, gotowaniu, graniu w gry planszowe czy po prostu na wspólnej modlitwie.

Na przestrzeni całego poradnika autorka delikatnie sugeruje czytelnikowi jak wdrożyć każde z poszczególnych praktyk ograniczenia napadów złości. Każdy pomysł powstał z myślą o rodzicach dzieci w wieku od trzech do dziesięciu lat. Możecie razem zdobywać ważne umiejętności, które pomogą Wam obniżyć poziom stresu i bardziej cieszyć się życiem. To po prostu profesjonalna pomoc, dzięki której każdy członek rodziny zaczyna skutecznie zacieśniać więzy pomiędzy sobą. Z tej książki dowiecie się, np. na czym polega ”najwolniejszy spacer świata”, gdzie urządzić „kącik pokoju” itp.

Okazja do nauki nadarza się zawsze, zarówno dla dzieci, jak i rodziców dlatego nie zwlekaj, weź książkę do ręki i wspólnie z dzieckiem ucz się samokontroli i opanowania.

https://dobrerecenzje.pl/jak-ograniczac-napady-zlosci-u-dziecka-i-zyskac-spokoj-w-rodzinie-carla-naumburg-wyd-muza/

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.