Poradniki, Zdrowie

Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas – Dr Antoine Piau – Wyd. Muza

Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas – Dr Antoine Piau

Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas

Dr Antoine Piau jest lekarzem i praktykuje w Tuluzie. Regularnie publikuje medyczne felietony. W swojej najnowszej książce – Jak poznać najlepszy rytm życia dla każdego z nas, uczy jak obserwować swój organizm, jak go słuchać, a gdy coś szwankuje – szybko reagować. Zdrowie doskonałe, czy nie, to element organizmu, które pracuje sprawnie albo jest dysfunkcyjne. Zdrowie to wynik codziennego wysiłku wszystkich narządów, kończyn, układów, zmysłów, kości, ścięgien, płynów ustrojowych, bakterii bytujących w organizmie.

Autor pisze, że każdy człowiek nawet jeśli nie ma ukończonych studiów medycznych, może być swoim wybitnym lekarzem. Zdrowo się odżywiać, unikać tytoniu i alkoholu, dbać o regularną aktywność fizyczną, ale także ćwiczyć umysł – oto najlepsza apteczka domowa, jaką możemy sobie sprawić. Ukazuje organizm jako całość i opowiada, jak on działa, poprzez cykl 24 godzin życia ludzkiego ciała. W tej podróży autor odegrał rolę przewodnika.

W książce poruszony jest temat „na czasie”, który sprawia, że całość niezwykle zaciekawia czytelnika. Została tutaj opisana pandemia oczami doświadczanego doktora, jak nie dać się zarazić nie zarażać innych. Autor opisuje historie nie tylko od strony medycznej, ale także od strony psychologicznej. Przedstawia galerię osobowości – klasyfikujemy ludzi na podstawie ich łatwości w nawiązywaniu kontaktów: nieśmiały, sympatyczny, powściągliwy, pyskacz. Wszystkie te cechy zostały bardzo skrzętnie opisane.

Na przestrzeni całej fabuły pada zasadnicze pytanie, które od zawsze zastanawia ludzi: „czy można przewidzieć chorobę, czy można jej jakoś zapobiec?” Otóż według autora, sposób jest tylko jeden i polega na tym: „żeby ruszyć tyłek, przestać kopcić jak lokomotywa, nie pić jak gąbka, nie jeść byle czego”. Dlatego wraz z dr. Antoine’m Piau’em zapraszam Cię, Drogi Czytelniku na spacer po swoim organizmie.

https://dobrerecenzje.pl/jak-poznac-najlepszy-rytm-zycia-dla-kazdego-z-nas-dr-antoine-piau-wyd-muza/

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.