Poradniki, Zdrowie

Jak to powiedzieć? Rozmawiaj z odwagą, życzliwością i zaangażowaniem – Łada Drozda – Wyd. Onepress

Jak to powiedzieć? Rozmawiaj z odwagą, życzliwością i zaangażowaniem – Łada Drozda

Jak to powiedzieć

Autorka książki Jak to powiedzieć? – Łada Drozda, to psycholog z wieloletnim doświadczeniem. Relacje z ludźmi to dla niej ogromna wartość, wszak rozmowa jest naszym codziennym, podstawowym narzędziem do ich utrzymywania. A czy zastanawiamy się nad tym, jak rozmawiamy?

Rozmowa to narzędzie, które opiera się na kontakcie. Autorka swój pierwszy rozdział poświęca właśnie temu tematowi, jednak zanim nastąpi kontakt pojawia się intencja. Tylko zastanawiając się głębiej czy ta intencja jest szczera, czy raczej fałszywa, bądź złośliwa. Pani psycholog swoją książkę poświęca rozmowom w pracy.

Jak one mają wyglądać?

Jak rozmawiać z menadżerem, a jak z szefem?

Jak to powiedzieć? traktuje także o sposobie wysławiania się. Zawodowy język jest pełen różnych błędów, ale język rozmowy to nie tylko treść, to również forma. Autorka temu tematowi poświęciła rozdział piąty, obserwując ludzi, którzy zaczynają rozmawiać, można zauważyć, że kontakt jest tu dominujący, powiem więcej – najważniejszy.

Ludzie chcąc uzyskać poczucie bezpieczeństwa, starają się narzucić własne zdanie, zawłaszczają temat, tym samym selekcjonując rozmówców, z kim będą chcieli, a z kim nie będą chcieli rozmawiać. Zdaniem autorki rozmowy nazywane zawodowymi, to te, które dotyczą wykonywanej pracy. To rozmowy między współpracownikami, szefami, podwładnymi i klientami. Szefie, a Ty wiesz, jak rozmawiać, ze swoimi pracownikami? Jak ich chwalić? A jak niektóre tematy przemilczeć?

”Menadżerom czy liderom powinno zależeć na relacjach z pracownikami gwarantujących porozumienie i współpracę, a nie tylko optymalizację i przedsiębiorczość. W narracji publicznej pojawiają się sformułowania: ”Będziemy inni,” „wszystko się zmieni”, ”musimy nauczyć się na tej lekcji”.

Poradnik – Jak to powiedzieć? powstał w dobie pandemii. Jak ten szczególny okres wpłynął na nasze relacje międzyludzkie, a także zawodowe? Zarządzanie i przewodzenie ludziom to naczynia połączone. Trudno powiedzieć czy pandemia sama w sobie ma taką moc zmiany. Może ją zapoczątkować, ale dalej potrzebna jest kontynuacja oparta na pogłębionej pracy indywidualnej każdego z nas.

Znajdujemy tutaj i teorię i praktykę, a wszystko to zawarte w niewielkim poradniku, a co najważniejsze jasno zobrazowane.

https://dobrerecenzje.pl/jak-to-powiedziec-rozmawiaj-z-odwaga-zyczliwoscia-i-zaangazowaniem-lada-drozda-wyd-onepress/

Strona wydawnictwa: https://onepress.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.