Opowiadania, Bajki, Komiks

Jak wychować mamę/tatę, gdy świat stanął na głowie? – Małgorzata Górna – Wyd. Zielona Litera

Jak wychować mamę/tatę, gdy świat stanął na głowie? – Małgorzata Górna

jak wychować mamę/tatę

https://dobrerecenzje.pl/jak-wychowac-mame-tate-gdy-swiat-stanal-na-glowie-malgorzata-gorna-wyd-zielona-litera/

Dotknęła nas pandemia koronawirusa. Zostajemy w domu izolując się od innych. Nie da się uciec od przeżywania trudnych emocji. To normalne, że boimy się o siebie, o swoje dzieci, czy bliskich, ale czy w dzisiejszych czasach świat nie stanął na głowie? Wirus pokrzyżował nam wszystkie plany: pracujemy z domu, dzieci uczą się zdalnie.

Autorka książki Małgorzata Górna wpadła na pomysł, aby napisać książkę dwustronną, czyli z jednej strony jest opowiadanie: Jak wychować tatę, a z drugiej strony, czyli od tyłu (lub gdy książkę odwrócisz do góry nogami): Jak wychować mamę.

Głównymi bohaterami tych opowiadań jest rodzina trzypokoleniowa, czyli rodzice, dzieci oraz dziadkowie. Rodzice Zosi i Piotrka są podenerwowani całą tą sytuacją i tato często podnosi głos, nawet robiąc to nieświadomie, bowiem jest cholerykiem. Piotruś i Zosia muszą bardzo się starać, żeby go nie zdenerwować, bo tato denerwuje się niezwykle szybko. Dzieci wpadły na pomysł, aby spróbować wychować tatę – skoro dziadkowie ciągle go upominają, znaczy że wciąż go wychowują.

Może zatem trzeba dziadkom w tym pomóc?

Co wymyślił Piotruś, aby tatę wychować?

Jakich użył sposobów?

Rodzicom Zosi i Piotrka przychodzi zmierzyć się z jeszcze jednym problemem, a mianowicie z postępującą i nieuleczalną chorobą babci.

Czy rodzina udźwignie taki ciężar?

Czy sprostają temu zadaniu?

Wszak i mama choć jest bardzo cierpliwa, czasem puszczają jej nerwy.

Co wymyśli Zosia, aby i mamę wychować?

Bardzo wesoła i ciekawie napisana książka . Podejmująca problemy nie tylko pandemii, lecz także chorób przewlekłych, takich jak demencja. Piękna i mądra postawa dzieci, które wiedzą jak się zachować. Całość opowiadań uzupełniają piękne ilustracje, które namalowała pani Lucyna Talejko – Kwiatkowska.

Jak wychować mamę/tatę, gdy świat stanął na głowie? to pomysłowa i zabawna książka, a jednocześnie uczy, uświadamia i podpowiada jak mają zachować się dzieci w dzisiejszej sytuacji, w czasie pandemii koronawirusa.

Serdecznie polecam dzieciom i ich rodzicom.

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.