Poradniki, Zdrowie

Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka. Radzi Mama Pediatra – Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska – Wyd. Muza

Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka. Radzi Mama Pediatra – Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska

Jak zadbać  zdrowie swojego dziecka

Czy słyszeliście o Mamie Pediatrze? To lekarka, specjalistka pediatrii i blogerka medyczna, a jednocześnie autorka książki Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka – Dagmara Chmurzyńska-Rutkowska. Rodzicielstwo to trudna rola, samo wychowanie dziecka, a zwłaszcza dbanie jego zdrowie. Nieprzespane noce, ciągłe wizyty w przychodni i strach, że któreś z dzieci jest chore.

Dzisiejsze mamy są teraz w dobrej sytuacji, bo mają Mamę Pediatrę, media społecznościowe czy Instagram. Jednak pomimo całej elektroniki, to właśnie książka jest najbardziej pożądana wśród świeżo upieczonych mam. Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka podzielona jest na różne podrozdziały m.in.: ciąża i poród, noworodek i niemowlak, wiek dziecięcy. Ponad to czytelnik dodatkowo dostaje fragment tekstu, który dotyczy szczepień oraz pierwszej pomocy.

Choć z pediatrą młode mamy spotkają się dopiero po urodzeniu dziecka to autorka książki już teraz podpowie wszystko na temat wyprawki od strony medycznej. Gdy dziecko rodzi się, to wtedy – ”Nieważne czy chłopiec czy dziewczynka, ważne, aby było zdrowe”. Jako mama będziesz obserwować dziecko pod kątem różnych objawów. Będziesz zarywać noce z powodu infekcji wieku dziecięcego i szczepić z pełną świadomością, aby uchronić dziecko przed chorobą zakaźną.

Jeżeli natomiast chodzi o drugą część poradnika Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka, to autorka poddała analizie różnego rodzaju szczepionki, a co za tym idzie również ich skuteczność i wpływ na przyszłość dziecka. Trzecia i zarazem ostatnia część to wiek dziecięcy – wczesne dzieciństwo, okres przedszkolny i szkolny oraz wiek młodzieńczy. Czytelnik może tutaj poruszać się po takich zagadnieniach jak odporność, jak o nią zadbać, zdrowa dieta, aktywność fizyczna, probiotyki i wszystko o tranie.

Tak więc poradnik zawiera najważniejsze tematy oraz fakty i mity. Autorka ma szczerą nadzieję, że ta książka wniesie do rodzicielstwa ciekawe i ważne informacje, aby pomóc w wychowaniu zdrowego maluszka. Nie wyobrażam sobie, aby tej książki nie mieć w domowej biblioteczce. Jest tak samo niezbędna i potrzebna jak apteczka w domu!

https://dobrerecenzje.pl/jak-zadbac-o-zdrowie-swojego-dziecka-radzi-mama-pediatra-dagmara-chmurzynska-rutkowska-wyd-muza/

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.