Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Jake Spicer – „Rysuj koty w 15 minut” – Wyd. Olesiejuk

Jake Spicer – „Rysuj koty w 15 minut” – Wyd. Olesiejuk

rysuj koty w 15 minut

Mówi się, że kot, to drugi po psie największy przyjaciel człowieka. Ale jak to koty ”zawsze chodzą własnymi drogami”. To nasi nieodłączni towarzysze w domu i w pracy, a także wdzięczne obiekty dla artystów plastyków.

Ta książka na pewno przyda się zarówno początkującym jak i doświadczonym rysownikom, którzy chcą doskonalić swoją technikę. Uważa się, że umiejętność rysowania to wrodzony talent, ale także można ją w sobie wyrobić, a co więcej każdy może nauczyć się rysować lub rozwijać posiadany już talent.

W tej książce znajdziesz gotowe wzorce do szkicowania różnych ras kotów i zdobędziesz zestaw umiejętności, który pozwoli Ci narysować każdego kota. Tylko w tej książce dowiesz się jak rysować kocie futerko (co nie jest prostą rzeczą) oraz, np.    rysować kota w ruchu.

Jest to swego rodzaju przewodnik, który zawiera podstawowe pojęcia. Z czasem Twoja kreska nabierze większej lekkości i subtelności, abyś mógł płynniej przelewać na papier, to co widzisz.

Książka ta ma Cię nauczyć zarówno robić szybkie szkice z natury, jak i te bardziej przemyślane. Zawiera również jasno sformułowane porady praktyczne, które są poprzedzone wieloletnią rolą nauczyciela i wiedzą jaką autor przekazał studentom.

Jeśli jesteś laikiem w tej dziedzinie, to tylko chęć i zaangażowanie oraz częste ćwiczenie sprawią Ci niezwykłą przyjemność, a rysunki z czasem będą coraz bardziej udane. Autor skutecznie poprowadzi Cię i pokaże jak korzystać z tej książki i co jest potrzebne, jakie materiały, aby zabrać się do rysowania z natury lub fotografii.

Kolejne rozdziały książki pokażą Ci poszczególne techniki rysowania dowolnego kota oraz praktyczne podejście do rysowania opisując wszystkie etapy, a także rysowanie poszczególnych części ciała kota. Chcąc czynić postępy w rysowaniu kotów w domu, sięgnij do zachowania kotów oraz ich anatomii, co także znajduje się w tej książce.

Rysując godzinę tygodniowo wyrobisz sobie wprawę i dobry nawyk regularnego rysowania. W tej serii ukazały się również „Rysuj psy w 15 minut” i „Rysuj twarze w 15 minut”.

Autor książki jest zarówno rysownikiem jak i malarzem a jego prace wystawiane były w wielkich brytyjskich miastach.

Drogi czytelniku nie każdy ma możliwość rysowania kotów pod okiem znanego rysownika i malarza. Ty masz tę możliwość, więc skorzystaj z niej i baw się rysowaniem, szkicowaniem, tak aby jak najlepiej zgłębiać tajniki tej wielkiej sztuki.

Życzę wielu wrażeń i dużo dobrej zabawy.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.