Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

James Casper – „Listy do Penelopy” – Wyd. Święty Wojciech

James Casper – „Listy do Penelopy” – Wyd. Święty Wojciech

listy do penelopyCzy dziewczyna może mieć na imię Penelopa? Czy nazwalibyście tak swoją córkę? Podejrzewam, że nie, ja chyba też. Na myśl przychodzi mi od razu Homerowa Penelopa z Odysei, która przez wiele lat czekała na powrót męża z wojny. Była mu wierna, silna i bardzo cierpliwa. Nawiązałam do tego właśnie imienia, ponieważ główna bohaterka tej książki ma właśnie na imię Penelopa. Na początku nosiła nazwisko Hall i była córką Warena Halla, ale później, gdy adoptował ją drugi mąż matki, była Penelopą Lister.

Co stało się z jej ojcem biologicznym?

Zdradzę tylko, że wylądował w więzieniu.

Dlaczego Penelopie zabroniono widywać się z ojcem ? Dlaczego miała o nim zapomnieć?

Penelopa bardzo czuła się w nowej rodzinie osamotniona. Jako nastolatka wysyłała swoje imię, nazwisko, wiek i adres do redakcji czasopisma. Po kilku miesiącach ukazało się ogłoszenie i napisał do niej chłopak o imieniu Felix. Nastolatka w najczarniejszych snach nie pomyślała, że pisze z siedemdziesięcioletnim facetem, którego w swych listach uważała za swojego rówieśnika. Nie mogła przecież wiedzieć, że Felix stracił swoją ukochaną córkę właśnie o imieniu Penelopa, która zmarła wskutek gorączki reumatycznej w wieku niespełna dwunastu lat. Listy wymieniane między Feliksem a Penelopą przypominały grę w tenisa. Felix wykonywał serwy, a Penelopa odbijała piłeczki, ale bardzo polubiła Feliksa, choć uważała, że pisanie papierowych listów to staroświecki zwyczaj. I oto właśnie poprzez Feliksa Penelopa dotarła do swojego biologicznego ojca.

Jaka zatem tajemnica kryła się, przez którą jej bliscy za wszelką cenę chcieli ją chronić? Czy Penelopa odkryje prawdę? I czy spotka się z biologicznym ojcem, który jest w więzieniu? Dalej więc, czy dziewczyna poznając prawdę potrafi udźwignąć ciężar, który na nią spadnie?

 Książka jakże prosta w przekazie, a jednocześnie odważna, ukazująca życie dziewczyny, którą wychowywano w kłamstwie.

Bardzo wciągająca akcja, historia z serii sekrety rodzinne. Poznaj ją już dziś, bo temat niezwykle aktualny i na czasie. W dzisiejszych czasach wiele dzieciaków zapomniałoby lub wstydziłoby się, że ojciec przebywa w więzieniu, ale nie Penelopa – odważna i ambitna młoda dziewczyna. Nie jest z tych co odwracają się na pięcie i idą w swoją stronę, ona potrafiła drążyć temat i nie spoczęła dopóki nie odkryła prawdy.

 Książkę czyta się bardzo szybko i z zainteresowaniem. Rozdziały krótkie, a jest ich czterdzieści, sprawiają, że czas płynie szybko. Wciągnij się Drogi czytelniku w tę rodzinną historię, bo książka jest wartościowa, godna polecenia, a czytanie to przecież wielka inwestycja na przyszłość.

Miłej lektury.

 

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.