Przygodowe, FantasyRecenzje książek

James Lee Burke – „Samotny wędrowiec” – Wyd. Papierowy Księżyc

James Lee Burke – „Samotny wędrowiec” – Wyd. Papierowy Księżyc

samotny wędrowiec

„Samotny wędrowiec” to cudowna i romantyczna historia miłosna oraz mrożący krew w żyłach thiller, połączone w jedno dzieło. Autor- James Lee Burke, zabiera czytelnika w podróż pomiędzy kontynentami oraz epokami dziejów Ameryki. Książka ta jest hołdem dla „amerykańskiego snu”. Opowiada o lojalności, miłości, odwadze, pełna jest optymizmu i przejawów dobrego serca.

Przenosimy się do roku 1934, aby poznać szesnastoletniego Weldon’a Avery Holland’a. Spotyka on przypadkowo  na swej drodze cieszących się złą sławą kryminalistów- Bonnie Parker i Clyde’a Barrowa. Są oni chwilę po jednym ze swoich słynnych napadów na bank. W konfrontacji ze zbirami młody Weldon oddaje strzał, niestety jednak nie ma pojęcia czy kula trafiła któregoś z włamywaczy. Dziesięć lat później podporucznik Weldon Holland ledwo uchodzi z życiem podczas bitwy o Ardeny, jednocześnie ratując życie sierżantowi Herschelowi Pine’owi oraz młodej hiszpańskiej więźniarce, Rosicie Lowenstein, która stanie się miłością jego życia. Podobny wpływ na jego życie miała w przeszłości tylko Bonnie Parker, jasnowłosa i tajemnicza włamywaczka, którą spotkał w wieku szesnastu lat. Cała trójka po bitwie o Ardeny wyrusza w podróż do Teksasu, gdzie angażują się w dopiero co rozwijający się przemysł naftowy. W ciągu kilku lat Weldon stanie w szranki z ludźmi z branży, otrze się o podejrzane konduity i kilkukrotnie straci, po czym odzyska swój majątek. Dopiero jednak utrata jedynej i prawdziwej miłości, Rosity, popchnie go do najbardziej odważnego i lekkomyślnego czynu, zainspirowanego spotkaniem dwójki bandytów z przeszłości.

Powieść „Samotny wędrowiec” wyszła spod rąk jednego z najulubieńszych autorów kryminalnych Ameryki. Książka trzyma w napięciu, wciąga i sprawa, że czytelnik angażuje się w wydarzenia w niej opisane. Mamy tu do czynienia z połączeniem romantycznej opowieści i trzymającej w napięciu akcji. Historia opisana w książce wchłania czytelnika od pierwszych stron.

Polecam tę pozycję każdemu, kto ma ochotę przeżyć trzymającą w napięciu przygodę oraz tym, którzy spragnieni są niebanalnych historii miłosnych.

Książka ma około 520 stron, które bardzo szybko się czyta. Okraszona jest genialną okładką projektu Krzysztofa Krawca.  Polecam książkę z czystym sumieniem, każdemu kto marzy o tym by oderwać się od rzeczywistości i przeżyć genialną przygodę.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.