Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Janka Szczęsna – „Wyznanie. Prawdziwa historia polskiej prostytutki”

Janka Szczęsna – „Wyznanie. Prawdziwa historia polskiej prostytutki”

wyznanie

Janina nigdy nie miała łatwego i przyjemnego życia. Zawsze dostawała solidną lekcję, po której nauczyła się być butna i harda. Jak się okazuje do pewnego czasu….

W pewnym momencie w jej życiu zdarza się nieszczęśliwy wypadek, który komplikuje jej karierę zawodową, bycie matką, a nawet obniża samoocenę. Wszystko to z czego do tej pory się utrzymywała i z czego żyła ona i jej dzieci, nagle przysypuje gruz. Kobieta się  załamuje, oszczędności szybko topnieją, a „prawdziwi przyjaciele” nagle znikają, odwracają się od jej nieszczęścia.  To wszystko zmusza Jankę do wyjazdu za granicę w poszukiwaniu pracy i pieniędzy mogących zapewnić jej i dzieciom godziwy byt.

Janina wywodzi się z rodziny, gdzie babcia pamięta czasy wojny i obozów koncentracyjnych. Kobieta jest bardzo sceptycznie nastawiona do innych kultur, nie mówiąc już o kolorze skóry. Jakże los z niej zakpił, kiedy okazuje się, że ową pracę znajduje w Niemczech, a w dodatku w branży, która nie jest powodem do chwalenia się tym, ani do opowiadania o tym.

Jakże wielka jest miłość matki do dzieci, która decyduje się aż tak poniżyć.

Ale czy raz wchodząc w ten świat – czy jest się w stanie, i czy ma się na tyle siły aby z niego wyjść?

Czy łatwe pieniądze to nie wygoda o której marzy każdy?

Książka niezwykle wciągająca i poruszająca. Akcja toczy się praktycznie od pierwszej strony i szczerze tutaj przyznam, że czytając z zapartym tchem, skończyłam ją w jeden dzień. Z jednej strony to tragedia jaka spotyka kobietę, która zawsze była patriotką i zawsze ciężko pracowała dla swojego kraju. A z drugiej strony, jakże pokrętne są ścieżki ludzkie. Chodzimy po tym świecie i nawet nie jesteśmy tego świadomi, nawet nie przypuszczamy, w którym zakątku świata czeka nas chociaż  trochę szczęścia – nasz kawałek nieba, jakże wytęskniony i wyczekany.

Ze swojej strony powiem tyle, że ta książka na pewno  zostanie w mojej pamięci na długo, stanie na honorowym miejscy na półce, gdyż jest to świadectwo ludzkiej odwagi, siły i niezłomności pomimo tylu przeciwności losu.

Cała historia zawarta jest na 256 kartach książki. Litery są duże, nie męczą oka, a wręcz zachęcają do przeczytania tej trudnej, często wzruszającej opowieści.

Polecam każdej kobiecie.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

1 Comment

 1. Zrobiła to dla niego, on wie o tym ale nie szanuje…
  Porzuciła własne Ja, na jakiś czas… zasmakowała piekła…
  Tak bardzo kochała, kocha i będzie kochać mimo bólu, samotności i odrzucenia…
  Masz niewiarygodne szczęście, chłopcze… synu, morderco matczynej miłości…
  Janko Szczęsna!
  Podziwiam, Twoją siłę i determinację, czekam na kolejną Twoją spowiedź… Super napisana, polecam do przeczytania, nie oceniam, bo książka sama się obroni ale ciekawość i lekkość czytania sprawiła mi przyjemność i stworzyła dystans do życia, pomogła zatrzymać się… zweryfikować postępowanie moje wobec innych i odwrotnie… Pozdrawiam cieplutko.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.