Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Janusz L. Wiśniewski – „Udręka braku pożądania” – Wydawnictwo Literackie

Janusz L. Wiśniewski – „Udręka braku pożądania” – Wydawnictwo Literackie

udręka braku pożądania

Udręka braku pożądania, to krótka niespełna 100- stronicowa książeczka, w której autor zawarł 21 treściwych opowiadań. Są to głównie kobiety w średnim wieku, które zastanawiają się, po co aż tak oszukujemy się w kwestii wieku?

Nagminne kłamanie, to nie wymysł gazet, a raczej odwrotnie – media dostosowują się do czytelniczek, co do żeli, kremów, balsamów, czy tak modnych ostatnio ampułek o cudownym odmładzającym działaniu. Zauważa się również kryzys wieku średniego u mężczyzn – uczepionych u ich boku nastolatek, które mogłyby być ich córkami, a przecież dzisiejszy macho –  to facet trzymający za rękę kobietę w swoim wieku. Autor w tej krótkiej książeczce zawiera najważniejsze ludzkie problemy: miłość, a raczej tęsknotę za nią i upływającymi latami, rany które się nie goją, rozwód i rozpacz oraz lęk przed samotnością. Ciężko jest pisać o pedofilii, menopauzie czy ofiarach przemocy i uzależnieniach, a tu autor właśnie podejmuje taką polemikę i w sposób zwięzły i treściwy opisuje ludzkie tragedie.

Książka zawiera 110 stron, czyta się ją w godzinę czasu, bowiem historie te są zwięzłe i krótkie. Autor chce nam czytelnikom przekazać, poprzez te historie, niejako przesłanie o przełamywaniu ludzkich lęków i bolesnych doświadczeń. Zachęca nas również, aby otworzyć się na te wszystkie nieszczęścia i mieć nadzieję na dalsze udane życie.

Zachęcam gorąco do lektury.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.