Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Jarosław Sokół – „Awiatorzy”

Jarosław Sokół – „Awiatorzy”

awiatorzy

Obraz młodzieży polskiej w Rzeczypospolitej , gdy była pod zaborami, był smutny i przygnębiający.

Bo jaka mogłaby być w kraju zrujnowanym doszczętnie i rozerwanym na strzępy przez obce siły?

Powieść Awiatorzy, to historia o młodych ludziach, których marzeniem jest latanie.

Akcja rozgrywa się na przełomie pierwszej wojny światowej , gdzie młodzi chłopcy walczą z Ukrainą i bolszewicką Rosją, a także o odradzającej się Polsce. Pięć rozdziałów książki i pięć różnych historii, które sprawiają, że czytelnik nie może się oderwać od czytania. Historie młodych, dwudziestokilkuletnich chłopców, którzy odważnie walczyli z wrogiem, i płacili za to najwyższą cenę – cenę życia.

Polscy lotnicy ochotniczo zaciągali się do wojska, aby walczyć pod francuskimi czy angielskimi barwami i do końca wierzyli, że Polska w końcu odzyska niepodległość. Książka niezwykle interesująca i przejmująca, a czytelnik sam czytając te rozdziały, osądzi bohaterów tej książki. Posiada twardą oprawę i choć zawiera 475 stron, to akcja powieści jest tak wciągająca, że po prostu można się zatracić w czytaniu.

Autor książki Jarosław Sokół jest również autorem bestsellerowej powieści pt. Czas honoru.

W pierwszych rozdziałach książki autor wprowadza czytelnika w osiemnasty wiek od pierwszych lotów balonem, poprzez front francuski, rosyjski i włoskie Alpy oraz poprzez powstanie kościuszkowskie i pierwsze polskie maszyny lotnicze, czyli praktycznie bezużyteczne maszyny. „Ochotnicza eskadra śmierci” – to śmiałkowie, którzy nazywali się tak głównie z powodu niebudzącego zaufania sprzętu, przesiadła się z wysłużonych albatrosów na nieco przyciężkie Balille.

W swym kolejnym bestsellerze autor zawarł bardzo dużo faktów autentycznych, i to właśnie tu ludzkie losy- losy bohaterów Polaków tworzą historię, która w dużej mierze została napisana pod niebem, na poziomie chmur.

Na koniec zacytuję słowa Leonardo da Vinci, które są myślą przewodnią tej książki ”Wystarczy, że raz doznasz lotu, a będziesz zawsze chodził z oczami zwróconymi w stronę nieba, gdzie byłeś, i gdzie pragniesz powrócić”.

To prawdziwe bestsellery, które wychodzą spod ręki Pana Jarosława. 🙂

Zachęcam do lektury.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.