Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Jean Sasson – „Sekrety księżniczki” – Wyd. Znak

Jean Sasson – „Sekrety księżniczki” – Wyd. Znak

sekrety księżniczki

Jeżeli do tej pory słyszeliście bardzo mało o sprawach wewnątrz Arabii Saudyjskiej lub nie interesowaliście się sprawami wewnątrz krajów muzułmańskich, to zaręczam Wam, że ta książka sprawi, iż od momentu jej przeczytania będziecie na bieżąco śledzić wszystkie poruszone tutaj sprawy.

Wszystko opowiedziane jest przez księżniczkę Sułtanę, jednak pomimo tego, że kocha ona nadzwyczaj swój kraj, to ma na tyle dystansu, że nie wstydzi się opowiadać o sprawach, często takich, które nie rzucają dobrego światła na Arabię Saudyjską. Sułtana jest tego świadoma, lecz wie też, że jako kobieta nie może zbyt wiele zdziałać. I może właśnie zacznijmy od kobiet, bo to ich sprawy są tutaj w większości poruszane. Z jednej strony zobaczyć możemy bogactwo, dobrobyt i szczęście małżeńskie, a z drugiej strony widzimy wykorzystywanie kobiet, właśnie jako „kartę przetargową” do małżeństwa, ograniczane, poniżane i te którym wszystkiego się zabrania, często nawet edukacji.

Każda z kobiet, które zostały przedstawione w tej książce ma swoją historię, swoje tragedie i swoje idee za które gotowa jest oddać swoje własne życie. Każda z tych kobiet widzi sercem, pragnie pomagać i działać w organizacjach charytatywnych. To w końcu historie nie tylko dzielnych kobiet, bo zawarte są tutaj tragedie „dzielnych mężczyzn”, o których dowiecie się, czytając tę książkę. Co takiego zrobili i czym zasłużyli sobie na takie traktowanie oraz na położenie w którym obecnie się znajdują?

Ta książka to w końcu także opowieść o prywatnym życiu i problemach  Sułtany i w jej rodzinie. Dowiecie się tutaj wiele o członkach rodziny którzy także bardzo pragną pomagać i to robią, o problemach które rozgrywają się w rodzinie królewskiej i w końcu o życiu małżeńskim Sułtany z Karimem. To naprawdę bardzo wartościowa książka, która odmieni Wasze poglądy na niektóre sprawy. Także na sprawy związane z uchodźcami, które w czasach obecnych tak bardzo nurtują społeczeństwo.

Książka naprawdę wyjątkowa i w 100% zasługuje na najwyższe uznania, pochwały, oraz na to, aby polecić ją każdemu czytelnikowi, który tylko zechce dowiedzieć się trochę więcej o sytuacji w Arabii Saudyjskiej oraz innych krajach muzułmańskich.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.