Opowiadania, Bajki, KomiksPrzygodowe, FantasyRecenzje książek

Jeanne –Marie Leprince De Beaumont – „Piękna i Bestia”- wyd. Olesiejuk

Jeanne –Marie Leprince De Beaumont – „Piękna i Bestia”- wyd. Olesiejuk

piekna i bestia

Znacie już tę baśń? Myślę, że większość z Was kiedyś o niej słyszała, czytała ją lub też oglądała ekranizację. Jestem jednak ciekawa, czy czytaliście bajkę z takimi rysunkami i takiego formatu? Mnie osobiście zdarzyło się to po raz pierwszy. Zacznijmy od początku: Format tej bajki jest dużo dużo większy niż zwykłe książki, czy nawet zwykłe wydania bajek. Ilość stron to aż 80, pomyślicie pewnie, że to dużo i ciekawe dlaczego aż tyle. Otóż odpowiedź jest bardzo prosta, większość stron z tej książki to po prostu rysunki, które zainteresują czytelników od najmłodszych do najstarszych. Ilustracje wykonane przez Manuelę Adreani to wyróżniające się rysunki spośród tych z którymi przyszło mi się zapoznawać do tej pory.

Tekst w tej książce tak naprawdę odgrywa małą rolę. Oczywiście ważna jest historia i cała jej oprawa, ale tutaj trzeba powiedzieć, że większość stron to rysunki które rozwiną wyobraźnię maluchów, a starszym pozwolą dopowiadać sobie część historii i oczywiście podziwiać. Jestem pod wrażeniem tych rysunków, więc pozwolę sobie dodać jeszcze, że bardzo często bywa tak, że jeden rysunek zajmuje całe dwie strony i nie ma miejsc niezapełnionych – tutaj ilustracja zajmuje wszystko.

Co jeszcze mogę dodać, to na pewno pochwalę wielkość liter. Są na tyle duże, że dziecko, które dopiero zaczyna czytać na pewno spokojnie da sobie z nimi radę. Oczywiście książka w twardej oprawie, a to od razu niesie za sobą myśl, że na tej książce mogłoby się wychować wiele pokoleń ze względu na jej trwałość, wielkość i ponadczasowość bajki.

Prawie już na sam koniec mam ogromną prośbę do rodziców: Zacznijmy czytać naszym dzieciom i pozwólmy im, aby same to robiły zamiast oglądać bezmyślnie ekranizację baśni. Książka edukuje i rozwija wyobraźnię naszych dzieci.

Komu polecam: ponieważ baśń w moim mniemaniu jest ponadczasowa, to polecam ją dzieciom w każdym wieku, począwszy od przedszkola a skończywszy na młodzieży. Uważam również, że bajka ze względu na swój format i doskonałość ilustracji nadaje się na prezenty nie tylko gwiazdkowe, ale na każdą okazję, czy to urodziny, czy dzień dziecka.

Moja ocena:10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.