Literatura obyczajowa

Jedno słowo za dużo – Abbie Greaves – Wyd. Muza

Jedno słowo za dużo – Abbie Greaves

Jedno słowo za dużo

Abbie Greaves to znana autorka bestsellerowej powieści – Ciche dni. Dziś zaprezentuję jej najnowszą książkę – Jedno słowo za dużo. Do napisania tej powieści zainspirował ją chłopiec z Japonii, który nigdy nie widział, aby jego rodzice ze sobą rozmawiali. Autorka specjalizuje się w analizie trudnych relacji w rodzinie. Natomiast to piękne dzieło zadedykowała swoim rodzicom, jak pisze: ”Dla których cierpliwość do mnie jest mówiąc oględnie, inspirująca”.

Główną bohaterką książki – Jedno słowo za dużo jest Mary O’Connor. Dziewczyna jest stałym bywalcem dworca Ealing Broadway w Londynie. Codziennie po zakończonej pracy przychodzi na dworzec, od siedmiu lat, trzymając w ręku tekturkę z napisem WRÓĆ DO DOMU, JIM, którą zawsze nosi przy sobie, w tylnej kieszeni plecaka.

W dni, kiedy panuje duży ruch, ktoś przystaje i pyta ją o Jima, ktoś chce wcisnąć pieniądze, a jeszcze inni uważają, że upadła na głowę. Mary po pracy udziela się charytatywnie, są to głównie noce w tzw. Nocnej Linii, do których zgłosiła się trzy miesiące po tym, jak Jim zaginął. Dziewczyna łudzi się, że pewnego dnia, poprzez tę linię odnajdzie Jima. Wszak to jej pierwsza i największa miłość….

Co takiego właściwie się wydarzyło i czy kiedykolwiek Jim się odnajdzie, dlaczego zniknął?

Jedno słowo za dużo to wspaniała powieść obyczajowa, podejmująca trudne tematy i relacje rodzinne czy partnerskie, a jednocześnie zmuszająca czytelnika do refleksji nad mentalnością ludzkiego umysłu i depresji czy chociażby nawet uzależnienia.

Jim pochodził z bardzo bogatej rodziny, był da Mary nie tylko pewnego rodzaju drzwiami, które otwierają się na całkiem nowy świat. Pokazał, że może śmiało iść przez życie, a nie przemykać się chyłkiem. Poszerzył jej horyzonty, zachęcał, aby miała coraz większe marzenia. Jednak, to Mary pozostawała bezpieczną przystanią dla nich obojga. Po kilku latach, coś się dzieje w ich związku…

Czy jedno słowo wypowiedziane w przypływie emocji, może zaważyć na rozpadzie związku?

Ciekawa, poruszająca i zmuszająca do refleksji książka. To historia dwóch osób, pochodzących z dwóch różnych światów.

”Wypasione mieszkanie, nadziana rodzina, zapatrzona w Jima partnerka. Dlaczego więc, u diabła ciężkiego, chłopak zniknął…”

https://dobrerecenzje.pl/jedno-slowo-za-duzo-abbie-greaves-wyd-muza/

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.