Kryminał, DramatLiteratura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Jeffrey Archer – „I tak wygrasz” – Wyd. Rebis

Jeffrey Archer – „I tak wygrasz” – Wyd. Rebis

i tak wygrasz

Akcja powieści toczy się w 1968 roku w Leningradzie. Dwóch bohaterów-Aleksander i Władimir-jako młodzi chłopcy ze szkolnej ławy, mają swoje plany i marzenia, które chcą zrealizować w dorosłym życiu.

Kiedy ojciec Aleksandra zostaje zamordowany za próbę stworzenia niezależnego związku zawodowego, chłopca obleciał strach i wraz z matką decyduje się na próbę ucieczki z ZSRR.

Pogrzeb ojca odbył się w cerkwi Świętego Andrzeja Apostoła.

Biskup, który wygłaszał mowę pogrzebową, powiedział, że śmierć Konstantina to był tragiczny wypadek. To było zabójstwo zlecone przez KGB-taka prawda. Na pogrzebie ojca był też przyjaciel Aleksandra-Władimir.

Kim był Władimir?

Oczywiście Putin!

Aleksander przypomniał sobie wtedy słowa ojca:

”Jest przebiegły i bezwzględny. On by sprzedał własną matkę, za bilet na mecz finałowy, a może i na półfinałowy”.

Aleksander postanowił więc zabrać matkę i schowawszy siebie i ją do skrzyni zostali przemyceni statkiem do Ameryki. Aleks(bo tak kazał na siebie mówić w Stanach)studiował i rozkręcał swój mały biznes: owoce, warzywa, biżuteria i odzież. Z czasem szybko piął się na wyżyny kariery. Czuł, że Waszyngton staje się jego drugim domem. Chciał być deputowanym z nowojorskiego Ósmego Okręgu Wyborczego.

Lecz los zdecydował inaczej.

Aleksander pozwolił, aby jego ambicja zatriumfowała nad troską o swoich bliskich i ich bezpieczeństwo. Nie wiedział tylko, jak daleko był gotów posunąć się Władimir, by się upewnić, że żaden z poważnych rywali nie przeszkodzi mu sięgnąć po władzę.

Przeżył szok, gdy Władimir wydał ogłoszenie prasowe:

”Najpierw wygłoszę mowę pożegnalną na pogrzebie mojego drogiego przyjaciela ze szkolnej ławy, a dopiero potem poinformuję naród, że postanowiłem wystartować w wyborach prezydenckich -powiedział Władimir Putin”

Wstrząsająca opowieść, ukazująca działalność KGB i bezlitosnego reżimu.

Ta powieść powala na kolana.

Musicie koniecznie przeczytać, aby zrozumieć istotę działania KGB w Rosji. Książka „I tak wygrasz” wywołała spore zamieszanie na międzynarodowym rynku wydawniczym. Dwudziestu jeden rosyjskich wydawców odrzuciło ją, bo porusza temat działalności KGB i bezlitosnego reżimu.

Tę książkę naprawdę warto przeczytać.

Zachęcam zatem do lektury.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.