Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

„Jej Anielska kuchnia/ Jego Piekielna kuchnia” – Wyd. Olesiejuk

„Jej Anielska kuchnia/ Jego Piekielna kuchnia” – Wyd. Olesiejuk

jego piekielna kuchnia/jej anielska kuchnia

Gotowanie we dwoje to naprawdę ciekawa zabawa. Stereotyp, że w kuchni jest miejsce tylko dla pani domu zostaje powoli obalony i panowie także wkraczają do akcji. Nie od dziś też wiadomo, że panowie mają bardzo dobre wyczucie smaku i potrafią doskonale doprawić potrawę.

Ta książka, to najlepszy dowód na to co powiedziałam wcześniej. Dwa w jednym, bo z jednej strony znajdują się same przepisy dla kobiet, po drugiej zaś stronie przepisy mężczyzn. I tak, kobiece przepisy to zazwyczaj lekkie sałatki, surówki, koktajle. A męskie przepisy to potrawy smażone i takie które panowie uwielbiają. Bo powiedzmy sobie szczerze, po co chodzić do McDonalda, skoro takie samo jedzenie (tylko zdrowsze) można przyrządzić sobie samemu w domu.

Przepisy przepięknie zilustrowane, na papierze kredowanym który podkreśla smakowitość potraw i na pewno dodaje uroku książce.  Oczywiście książka dwustronna z nazwami potraw charakterystycznymi wpadającymi w ucho: anielskimi nazwami kuchni dla pań, oraz z diabelskimi nazwami kuchni dla panów.

A może nigdy jeszcze jako para nie próbowaliście gotować razem? Może boicie się nieporozumień w kuchni? Zapewniam Was, że dzięki tej książce, podzielicie się pracą jak należy. Co oczywiście nie oznacza, że nie możecie się zamienić, tak żeby ona gotowała jego diabelskie potrawy, a on jej anielskie. Ta książka zapewni Wam dużo frajdy.

Cała książka w twardej oprawie, posiada 142 anielskich  przepisów i 143 diabelskich. Wszystko tak jak mówiłam uwieńczone „smakowitą fotografią”. Wydaje mi się, że może to być doskonały pomysł na prezent.

Polecam szczególnie parom. Odkryjcie radość wspólnego gotowania!

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.