Opowiadania, Bajki, KomiksPrzygodowe, FantasyRecenzje książek

Jennifer Donnelly – „Gniewna Fala” – Wyd. Zielona Sowa

Jennifer Donnelly – „Gniewna Fala”  – Wyd. Zielona Sowa

gniewna fala

„Płynąc ku przeznaczeniu, strzeż się gniewnej fali…”

Po tragicznym straceniu domu, ojca, matki i połowy dworu, Serafina wraz z najlepszą przyjaciółką tułają się po różnych nieznanych im dotychczas miejscach. Spotkają na swojej drodze  różne syreny, którym nie mogą w pełni zaufać. Serafina, która do tego czasu stała się mniej łatwowierna i odważna zmieniła całkiem swoje usposobienie do świata i wygląd. Nie wygląda już, jak piękna, wymuskana księżniczka, która wygody musi mieć zawsze pod ręką. Od czarownic, które istnieją ponoć tylko w bajkach syreny dowiedziały się kim są i czy mają szukać innych im podobnych. Dowiadują się także, że istnieją amulety, które dzięki ich sile Serafina i inne jej podobne mogłyby obalić człowieka, który łapie bezbronne syreny i zmusza je do pracy w obozach śmierci. Dzięki mocy królestwo syren odżyłoby na nowo, a Serafina w końcu, jako prawowita następczyni zasiadłaby na tronie. W pewnym momencie przyjaciółki rozdzielają się i powieść dzieli się na świat opowiadany przez jedną syrenę i Serafinę. Księżniczka poznaje jednego z predatorich, który bardzo przypada jej do gustu i zaczyna się w nim zakochiwać. Lecz niestety napastnicy, którzy siedzą jej na ogonie napadają na nich i całą organizację, zabijają, sieją spustoszenie, a Serafina widzi tylko, jak biedny Blu szamocze się na harpunie, który wbił mu się w plecy. Dziewczyna stara się wyruszyć na poszukiwanie amuletu i informacji o swoim królestwie. Natomiast Neela, przyjaciółka Serafiny podąża swoją drogą prosto do ojca i matki, do królestwa, które było kolebką jej młodości. Obie syreny na swojej drodze spotykają widok, którego nigdy się nie zapomniana i który występuje w snach, jako koszmar mrożący krew w żyłach. Serafina spotyka swojego dawnego narzeczonego i dowiaduje się istotnych rzeczy o swojej rodzinie. Jednak tego co widzi na koniec nie wytrzymuje. Jej wuj, brat zmarłej matki odegra w tym kluczową rolę i niczego nieświadome podwodne królestwo wpadnie w niebezpieczeństwo, z którego tylko Serafina i tajemniczy amulet może uratować.

 Drugi tom dostarcza jeszcze więcej zaskakujących informacji i ekscytacji. Oczywiście wątek miłości powróci na nowo i okaże się jeszcze leszy niż był zarysowany w pierwszej części. Losy zagubionego królestwa, magia i tajemnice ukryte głęboko w odmętach czarnego morza bardzo zaciekawiają i wprowadzają czytelnika w stan, z którego może tylko wyratować dalsze czytanie i poznawanie fabuły.

Świat jeszcze bardziej urzeczywistniony, a opisy akcji bardzo ciekawe. Według mnie dwa ostatnie tomy powinny bardzo szybko ukazać się w Polsce i zostać wydane. Już nie mogę się doczekać!

Okładka jeszcze piękniejsza niż wcześniejsza i szczerze to właśnie jej przyznałam najwyższą notę z tych wszystkich, które teraz dostałam.

Dla zachęty mogę dodać, ze książka posiada mapkę królestwa. Obiecuję Wam, ze oba tomy znajdą swoje miejsce u mnie na półce z  moimi ulubionymi powieściami. Polecam i zachęcam bardzo gorąco do zabawy.

Ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.