Kryminał, DramatRecenzje książek

Jennifer Lynn Barnes – „Naznaczeni piramidą strachu” – Wyd. Pascal

Jennifer Lynn Barnes – „Naznaczeni piramidą strachu” – Wyd. Pascal

naznaczeni prawdą strachu

Zastanawialiście się kiedyś jak by to było pracować dla FBI? Prowadzić potajemnie życie. Żyć z ciągłym smakiem adrenaliny. Stale szukając odpowiedzi na nieznane pytania.

Trzy kasyna, trzy ciała, trzy noce – to hasło książki.  Zawiera najważniejsze elementy lektury – liczby, kasyna = Las Vegas i zabójstwa. Każda z ofiar zostaje podpisana przez swojego twórcę czterema cyframi. Zadaniem jednej z bohaterek- Sloane, która jak nikt inny zna się na nich, jest rozwiązanie co znaczą według mordercy.

Zdolnością Cassie jest czytanie z ludzi. Patrząc na człowieka potrafi określić jego emocje, a nawet coś więcej. Kolejna jej umiejętność to łączenie faktów, wręcz siedzi to w niej, wyobraża sobie, że rozmawia z przestępcą. Zadaje mu pytania szukając w głowie faktów, które by jej na nie odpowiedziały.  Nie jest w stanie się poddać, przez co ciągle wraca do niewyjaśnionej sprawy z jej matką.

Grupa nastolatków pracuje dla FBI. Zostali wybrani, posiadają zdolności, które zapewniły im inne życie, niż to, które my znamy na co dzień. Naznaczeni tym razem muszą włożyć wszelkie siły by rozwiązać zagadkę, która jak się okazuje nie należy do tych, którymi zajmują się tylko w godzinach pracy. Bohaterowie bez przerwy muszą pracować na pełnych obrotach. Oprócz tego każdego z nich nękają wspomnienia, które ani na moment nie odpuszczają.

,,Nikt z nas nie miał normalnego dzieciństwa. Gdybyśmy mieli, nie uczestniczylibyśmy w programie.”

Osobiście uważam powieść za niesamowitą. Urzekła mnie fabuła jak i to czego uczy. Pokazuje jak zachowanie, postawa i ton głosu kieruje nami. Zazwyczaj nie jesteśmy nawet tego świadomi. Rzadko zwracamy uwagę na szczegóły u drugiego człowieka, nasz mózg je pomija. Jednak czasami chciałoby się wiedzieć czy ktoś nas okłamuje lub co czuje.

Książka jako, iż jest o nastolatkach to też ma taki charakter, ale sądzę, że może się spodobać w każdym weku.

Powieść polecam tym, którzy są zaznajomieni z tą serią, bo z pewnością będą mieli potrzebę by kontynuować przygody z bohaterami.  Lecz również tym, którzy jeszcze nie są z nią zapoznani. Książka jest tak napisana, że nie ma konieczności czytać wcześniejszych tomów, lecz z pewnością zachęci do kolejnych.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.