Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Jessica Park – „To skomplikowane” – Wyd. Znak

Jessica Park – „To skomplikowane” – Wyd. Znak

to skomplikowane

Wszyscy rozumiemy termin „miłość”, ale czy zawsze wiąże się z tym kłamstwo? Czy rozumiemy tą umowną granicę pomiędzy miłością, a obsesją i oszustwem?

Dorosła już Julie wyrusza zapoczątkować nowy rozdział w swoim życiu. Doskonałe studia cieszące się uznaniem wokół innych, doskonały przyszłościowy kierunek i opłacone i wynajęte już mieszkanie w tętniącym życiem Bostonie. Jednak tak dobrze rozplanowana przyszłość i marzenia związane z nią obracają się z szybkością światła w proch i pył, wraz z przybyciem dziewczyny do miasta całkowicie samej i bezbronnej. Szybko okazuje się, że matka i córka padły  ofiarami oszustwa, a mieszkaniem opłaconym z góry okazała się restauracja. Zrozpaczona Julie szybko zadzwoniła do matki, a tak załatwiła jej tymczasowe mieszkanie u swojej bogatej przyjaciółki. Cóż było robić, niedługo po dziewczynę przyjechał syn kobiety i zawiózł do domu. A tam, w tym dziwnie przepięknym domu, Julie przekonała się, że z pozoru, tak poukładana rodzina jest dziwna, osobliwa i nietypowa, jak i również okropnie nieszczęśliwa. Najstarszy syn Matt to geekowy chłopak, który studiuje matematykę i fizykę, na dodatek noszący według gustu Julie bardzo brzydkie koszulki. Jednak sam Matt, który stara się być niemiły powoli w towarzystwie Julie staje się do zniesienia aż w końcu jego stan przemieniania się w przyjaciela. Młodsza siostra Matta, trzynastoletnia Celeste, ciężko nawiązuje znajomości społeczne, a przywiązanie do pewnej osoby okazje bardzo nietypowo. O rodzicach rodzeństwa mało co trzeba opowiadać, więc wspomnę tylko, że często nie ma ich w domu. Dodatkowym tematem zostaje najstarsze dziecko rodziny, które wyjechało w świat podróżować i można tylko nawiązać z tą osobą internetowy kontakt. Po aklimatyzacji Julie w dziwnym domu, przez internet nawiązuje bliską znajomość z członkiem rodziny w podróży. W końcu znajomość ta przeradza się w głęboką miłość. Jednak całą tą relacją nie tylko pomiędzy zakochanymi, ale i pomiędzy całą rodziną psuje pewna brzydka tajemnica skrywana przez dwa lata.

Co takiego się wydarzyło, że Julie nie mogła dowiedzieć się jaka to straszna tajemnica?

Książka napisana na miarę bestsellera, według mnie wątek świetnie zaostrzony, a sama fabuła idzie szybko i przyjemnie jest ją czytać. Bardzo wpadła w mój gust i zagłębiłam się w niej, tak że nawet nie pamiętam, kiedy czytałam książkę równą tej. Okładka jest po prostu świetna i błyszcząca i te słowa, myślę, że są najlepszym odpowiednikiem opisującym w dwóch słowach tę okładkę. Ponoć autorka ma napisać kolejne kontynuacje, a ja już skaczę z radości!

Myślę, że powyżej udowodniłam to, że książki nie muszę polecać, ponieważ sama w sobie jest bardzo dobra. A moja bardzo wysoka ocena jest rzadkością wśród  książek.

Ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.