Kryminał, DramatRecenzje książek

Joanna Chmielewska – „Krowa niebiańska” – wyd. Olesiejuk

Joanna Chmielewska – „Krowa niebiańska” – wyd. Olesiejuk

krowa niebianska

 

Jako ogromny fan kryminałów Chmielewskiej nie zawiodłam się i tym razem. Do tej serii książek podchodzę zawsze z ciekawością jaką to historię odnajdę w środku.

Tym razem główna bohaterka, Eleonora Burska ma w zwyczaju, w sytuacjach stresujących lub kryzysowych „zastygać”. W obliczu niebezpieczeństwa po prostu nie może się ruszyć ani nic powiedzieć. Ta choroba objawiała się już od dzieciństwa i nie wyszła Eluni na dobre.  Już jako młoda kobieta, miała szczęście spotykać, lub obracać się w towarzystwie przestępczym. Oczywiście nie specjalnie, zazwyczaj działo się to przypadkiem. Sprawy się komplikują, kiedy okazuje się, że życie Eluni jest w zagrożeniu.

Jesteście ciekawi  szczegółów tego wspaniałego kryminału? Koniecznie zajrzyjcie do książki!

Nie wiem czy moja ocena tutaj będzie subiektywna, bo uwielbiam kryminały Chmielewskiej.

Już na samym początku mogę powiedzieć, że czyta się niesamowicie szybko. Dajcie się wciągnąć w historię, a nie zauważycie kiedy najpierw jesteście w połowie, a później już w końcowych momentach.

Co się wyróżnia, to na pewno to, że zazwyczaj czytając kryminały, już mniej więcej na początku mamy swój typ „czarnego charakteru”. Tutaj oczywiście możecie typować, ale wszystko jest tak doskonale napisane, że prawie do samego końca nie będziecie w stanie określić na pewno kto jest tym złym.

Książka liczy sobie niecałe 300 stron, więc dla wprawnego czytelnika, lub osoby zafascynowanej tą serią kryminałów, to tak naprawdę jest niewiele do przeczytania. W dwa dni spokojnie przeczytacie.

Oczywiście akcja toczy się szybko i nie ma czasu na znudzenie czytelnika, są natomiast momenty które będą Was trzymały w napięciu.

Komu polecam:  miłośnikom kryminałów Chmielewskiej, ale i tym którzy może jeszcze nie mieli do czynienia z tą serią. Niczym się nie martwcie, te książki można czytać nie po kolei, historie się ze sobą nie łączą.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.